Saare valla sihtasutusi juhib Ailer Mõtsar

Konkursi Saare valla kahe sihtasutuse, Kääpal paikneva Kalevipoja Koja ja Voorel tegutseva Saare valla aktiviseerimiskeskuse juhataja ametikohale võitis Ailer Mõtsar, kes on varem töötanud mitme valdkonna nõustajana Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuses ning olnud erinevate projektide eestvedaja.

Mõtsar märkis, et võimalust juhtida korraga kaht valla sihtasutust pole varem kellelgi olnud. “See on aga huvitav ja vastutusrikas võimalus, mis motiveeriski mind kandideerima. Konkureerides tuli kirjutada essee teemal “Kuidas ma näeksin nii Kalevipoja Koja kui ka aktiviseerimiskeskuse jätkusuutlikkust”. Kuuldavasti valiti mind välja ühteistkümne kandidaadi hulgast. Arvestades tugevat konkurssi, tunnen selle üle uhkust.”

Kalevipoja muuseum interaktiivseks

Ailer Mõtsar rääkis, et sihtasutusel Kalevipoja Koda on Kalevipoja muuseumi  edasise arendamisega eriti suured plaanid. “Selleks kasutatakse piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meedet. Kavatseme muuseumi nüüdisajastada, muuta interaktiivseks, nii et seda oleks huvitav külastada erinevate põlvkondade inimestel, turistidel lähemalt ja kaugemalt. Arvestades rahvuseepose Kalevipoeg kuulumist koolide kirjandustundide programmi, külastab muusemi kõige rohkem kooliõpilasi. Tarvis on üle vaadata muuseumilahendused, tekitada loogiline liikumiskoridor jne.  Alates 1. jaanuarist asub Kalevipoja Kojas taas tööle ka projektijuht.”

“Seiklusring on sellel hooajal Kääpal läbi viinud ka juba ühe Päkapiku akadeemia,” ütles Mõtsar. Kõikidel Päkapiku Akadeemia huvilistel tasub juba otse nendega ühendust võtta.

“Endiselt saab soetada paketti Vooremaa Vägevad. Pakett sisaldab külastusi Kalevipoja Kojas, Jääaja keskuses, Vudila mängumaal ja Palamuse muuseumis. Pakett on oluliselt soodsam osta kui eraldi piletid. Selle kõige nautimiseks tasuks aega varuda vähemalt kaks päeva.” 

Voorel taas tähelepanu ka töötutele

Mõtsari sõnul on Saare valla aktiviseerimiskeskus igasuguseid aegu üle elanud. “Mõned aastad tagasi, orienteeruvalt kuni 2010. aastani tegeldi aktiivselt töötute väljaõppe ja rehabilitatsiooniga.Tööharjutusteks muretseti puutööriistad. Töötajaid oli kümmekond, tegutsesid huvialaringid. Viimasel ajal kujunesid aga olulisemaks sihtrühmaks inimesed 50 +, mis on elanikkonna vananemist arvestades põhjendatud lähenemine. Samas ei tohiks kõrvale jääda ka töötud, kellele tuleks ehk välja mõelda ja arendada uusi tegevusi. Näiteks oleks mõttekas kaasata pensionieas inimesi, kes tahaksid ja suudaksid oma oskusi teistele edasi anda.

Mõelda on tarvis sedagi, kuidas saaks ratsionaalselt ja maksimaalselt ära kasutada aktiviseerimiskeskuse avarat ja ruumiderohket hoonet.”

Ailer Mõtsari töökabinet on Voorel aktiviseerimiskeskuses, kuid võimalikult palju püüab ta viibida ka Kääpal Kalevipoja Kojas. “Mõlema paiga vahele jääb ju ligi viis kilomeetrit,” ütles kahe sihtasutuse juht.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus