Rullituuri avaetapil võidutsesid Adavere kiiruisutajad

25. mail Raplas sõidetud rulluisumaratoniga avati tänavune EMT Rullituur. Meeste hulgas võitis Raplarullil esikoha Marten Liiv, naiste arvestuses oli parim Saskia Alusalu.

45,8 km pikkusel rulluisumaratonil sõitsid teistest rohkem kui poolteise minutiga eest ära meeskonnakaaslased Albe Team/Bont rulluisutiimist Marten Liiv ja Kert Keskpaik. Koos tuldi ka üle finišijoone. Fotofiniš andis ülinapi esikoha mullu üldkokkuvõttes EMT Rullituuri võitnud Liivile (aeg 1:13.42,129), Keskpaik kaotas talle 0,033 sekundiga. Kolmanda koha sai Kaspar Kaljuvee. Adavere uisutajatest mahtusid esikümnesse veel kaheksandana lõpetanud Mart Markus ja kümnenda koha saanud Aleks Luik.

Ka naiste arvestuses selgus võitja alles viimastel meetritel. Eesti parim kiiruisutaja Saskia Alusalu (aeg 1:23.33,317) edestas venelannat Jevgenia Radionikit 0,284 sekundiga. Kolmandana lõpetanud Diana Kaareste kaotas võitjale juba rohkem kui nelja minutiga. Sandra Alusalu sai Raplarullil kuuenda ning Mariin Sarap üheksanda koha.

Ülikuuma ilmaga peetud Raplarulli maratonidistantsi lõpetas 119 meest ja 31 naist, lisaks käis lühematel distantsidel ja lastesõitudel rajal veel üle 200 rulluisutaja.

EMT Rullituur on Põhja-Euroopa suurim erinevatest distantsivalikutest kokku pandud rulluisutamise sarivõistlus. Seitsmest etapist koosneva sarja järgmine osavõistlus toimub 8. juunil, kui sõidetakse Viitna Rullimaraton.

MATI ALEV 

blog comments powered by Disqus