Ranna kooli vilistlased ja õpetajad said kokku

Pala vallas peetud kunagise Ranna kooli vilistlaste ja omaaegsete õpetajate kokkutulekul külastati igavikuteele lahkunud pedagoogide ja koolikaaslaste kalmusid Kodavere kalmistul ning meenutati aastakümnete tagust koolielu.

Ranna mõisa territooriumil asunud Ranna kooli vilistlaste ja kunagiste pedagoogide kokkutulemise idee algatas endine õpetaja Liia Ling. “Kokkutulekule kogunes mõnisada inimest, mida oli varasemate kokkusaamistega võrreldes märkimisväärselt rohkem. Kõigepealt läksime Kodavere kalmistule kunagisi õpetajaid ja kaasõpilasi meenutama. Süütasime küünlad ka meie koolis õppinud kuulsa luuletaja Mari Vallisoo kalmul.

Ranna rahvamajja kogunesime endisi aegu meenutama, vanaaegseid fotosid vaatama. Lugesime luuletust, mille kirjutanud meie kooli kauaaegne direktor Laine Raja ja laulsime kooli laulu,”ütles samas koolis samuti õpetajana töötanud Elle Pintson.

“Vanim kokkutulekul osaleja oli üheksakümne kolme aastane naine, kes lõpetanud Ranna kooli 1938. aastal,” lisas ta.

“Muljed on tõeliselt hingekosutavad. Hea oli kohata kunagisi õpilasi ja kolleege,” ütles Ranna koolis üle paarikümne aasta õpetajana töötanud Eha Veskimets.

Ranna kool suleti 1980. aastal pärast koolimaja põlemist, maja süütas noor püromaan.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus