Puurmani vald toetab Saduküla piirkonna ühinemist Jõgeva vallaga

Neljapäevasel istungil otsustas Puurmani vallavolikogu rahvaküsitluse tulemuse põhjal, et Härjanurme, Pööra ja Jõune küla ning Saduküla alevik hakkavad haldusreformi tulemusena kuuluma Jõgeva valla koosseisu.


Puurmani vallavolikogu esimehe Aare Järviku sõnul algatas Saduküla piirkond suvel idee korraldada rahvaküsitlus selgitamaks välja paikkonna inimeste arvamus kuulumisest pärast haldusreformi Põltsamaa või Jõgeva piirkonda loodavasse omavalitsusse.

“Lähtudes seadusest korraldasime teemakohase küsitluse 20. ja 23. oktoobril. Küsisime, kas elanikud eelistavad ühinemist Põltsamaa või Jõgeva suunal. Puurmani vald teatavasti ühineb Põltsamaa valla, Põltsamaa linna ja Pajusi vallaga. Protsentuaalselt avaldas arvamust ligi 39 protsenti nende külade valimisealistest inimestest ehk 132 inimest 341-st võimalikust hääletajast. Sadukülas oli vastajaid 43, Härjanurmes 38, Jõunes 29 ja Pööral 22.

Ülekaalukalt eelistati liitumist Jõgeva vallaga. Tuginedes rahvaküsitlusele otsustas Puurmani vallavolikogu ühehäälselt toetada haldusreformi käigus Saduküla piirkonna ühinemist Jõgeva vallaga,” rääkis Aare Järvik.

Puurmani vallavanem Margus Möldri märkis, et isiklikult on tal pisut kahju ka, et viimasel ajal nii hästi sujunud koostöö piirkonna aktiivsete inimestega peab valla tasandil varsti lõppema. “Täna pole mul ka täit veendumust, et neid piirkonna tegevusi ka edaspidi vähemalt samaväärselt toetatakse ja alles jäävad lasteaia filiaal, raamatukogu ja rahvamaja. Samas tean, et sealse piirkonna seltsielu on nii tugev, et see peab vastu ka rasketel aegadel ja tunnen ka naabervalla elanikuna alati huvi nende külade käekäigu vastu, toetan neid alati hea sõna ja nõuga.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus