Põltsamaal võib Pajusi maantee remont alata järgmisel aastal

Kui Pajusi maantee remontimiseks vajalik projekt käesoleva aasta lõpus või järgmise aasta alguses valmis saab, siis pole välistatud, et tuleval aastal alustatakse ka Pajusi maantee remondiga.


Kui järgmisel aastal Pajusi maantee remontimiseni jõutakse, ei tähendada see, et maantee tuleval aastal kogu pikkuses remonditud saab. Võib-olla tehakse tuleval aastal ainult osa korda. Selleks on võimalik riigilt toetust taotleda. Remonditööde ettevalmistamiseks loendati seal hiljuti sõidukeid.

Koos sõiduteega tehakse korda kõnnitee Lille ja Kuuse tänava vahel, Pajusi maantee ääres. Ilmselt projekteeritakse koos sõiduteega Pajusi maantee kõrvale kõnnitee, mis saab alguse Kuuse tänavalt ja kulgeb tanklani Pajusi maanteel. See jääb linnast välja liikudes vasakule teepoolele. Teisel pool Pajusi maanteed on küll kõnnitee olemas, kuid liiga kitsas ja pealegi on Põltsamaal kaalutud võimalust ehitada Pajusi maantee äärde, projekteeritava kõnniteega samale poole teed, ujula.

Samale poole teed kavandavad ka Põltsamaa ja Pajusi vald Pisisaare Põltsamaa vahelist kergteed.

Põltsamaa abilinnapea, linnamajanduse osakonna juhataja, Aivar Aigro lausus, et kui tuleval aastal Pajusi maantee remondini ei jõuta, siis parandavad nad kõige kehvemas olukorras olevaid teid. Väga halvas olukorras on Lossi tänav alates tervisekeskusest kuni linna piirini. Ka Veski tänava olukord on üsna vilets, samuti Lillevere elamurajooni Ringtee tänav.

Aigro loodab, et kord jõutakse Põltsamaal niikaugele, et seni veel kruusakattega, tolmavad tänavad kõik kõva katte saavad. Remonti vajavad ka tänavad, kuhu paigaldatud kõvakate on praeguseks üsna auklikuks on kulunud. Viljandi maantee äärse kõnnitee rajamine, kus praegu reaalselt kõnniteed polegi, on plaanis edaspidi ette võtta. On tarvis paarisaja meetri ulatuses tõsta kõnnitee mullet, seejärel alus killustikuga täita ning asfalkate rajada. Sinna ilmselt veel paari-kolme lähema aasta jooksul ei jõuta. Abilinnapea tõdes, et tema juhitavas valdkonnas on tööpõld lai ja tegevust jätkub.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus