Põltsamaal lauldakse jõululaule

Juba kolmel aastal on Põltsamaa kultuurikeskus korraldanud detsembrikuu kolmandal laupäeval Põltsamaa linna ja piirkonna isetegevuslaste peo. Laupäeva pealelõunal saab seega teoks juba neljas selline pidu.

Põltsamaa kultuurikeskuse direktori Irja Targama sõnul tekkis niisugune mõte seetõttu, et varem korraldati jõulu eel mitmeid kontserte Põltsamaa kirikus. Masu järel on kultuurikeskuse rahaline olukord kitsamaks muutunud ja seetõttu otsustati pakkuda inimestele jõulueelseks muusikalise elamuse saamiseks teistsugust võimalust. Kultuurikeskuses toimub isetegevuslaste  kontsert  ja lauldakse ühiselt jõululaule.

Ühislaulude laulmiseks jagatakse välja jõululaulude tekstid ning  klaveril saadab Põltsamaa muusikakooli klaveriõpetaja Taimi Geraštš enko. Varem on neil pidudel olnud külalisi 40-50, kuid Irja Targama loodab, et tänavu tuleb rahvast rohkem.

Targama sõnul soovib kultuurikeskuse rahvas, et nende peole tuleks isetegevuskollektiive ka mujalt maakonnast. Tänavu tehti ühele Jõgevamaa koorile  vastav ettepanek, kuid seekord ei saa külaliskoor kahjuks peole tulla. Eelneva kolme aasta jooksul on peol osalenud külalisi nii Jõgeva- kui ka Tartumaalt.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus