Põltsamaa liitus Eesti Lipu Seltsiga

Teisipäeval peetud Põltsamaa linnavolikogu istungil toetasid Põltsamaa linnavolikogu liikmed linna liitumist Eesti Lipu Seltsiga.

Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõuniku Kadri Suni sõnul tegeleb Eesti Lipu Selts peamiselt Eesti lipu, vapi ja hümni tutvustamisega. Põltsamaa linna puudutab eelkõige Eesti lipuga seonduv, sest on ju Põltsamaa Eesti selle sünnilinn.

Eesti Lipu Seltsil on enam kui 50 liiget, kelle hulgas on nii juriidilisi kui ka eraisikuid. Seltsi esimees on Trivimi Velliste ning auesimees Veljo Tormis. Juriidilistele isikutele on aastamaksu määraks 12 eurot.

Põltsamaa linnavolikogu liige Mart Joosep küsis haridus- ja kultuurinõunikult, mida annab Põltsamaa linnale kuulumine ELS-i, kusjuures ta ei näe probleemi mitte aastamaksus, mida linnal maksta tuleks. Kadri Suni tuletas volikogulastele meelde, et kolm aastat tagasi peeti Eesti lipu 125. sünnipäeva ja sel puhul peeti mitmel pool Eestis Eesti lipuga seotud pidustusi, sealhulgas Põltsamaal. Siis toetas riigikantselei sümboolika osakond ELS-i päris suure summaga. Samas oli tookord ELS üks nendest partneritest, kellega koostöös Eesti lipu sünnipäevaüritusi läbi viidi.

Kadri Suni ütles, et 2014. aastal, kui Eesti lipp saab 130 aastaseks, võiks Põltsamaa linn ELS-i liikmena kaasa rääkida pidupäevaürituste planeerimisel ja kindlasti saaks ELS-i kaudu taotleda riigilt tuge nende läbiviimisel. ELS ise taotleb riigilt abi Eesti lipu ja selle ajaloo tutvustamisel. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus