Põltsamaa kunstikool tähistab juubelit

Järgmisel laupäeval, 18. aprillil tähistab Põltsamaa kunstikool oma 15. astapäeva. Koos juubelisünnipäevaga korraldatakse ka kooli vilistlaste kokkutulek. Kunstikooli juhataja Ethel Hakkaja sõnul on nad kunagised õpilased kokku kutsunud iga viie aasta järel.

Põltsamaa kunstikoolil on olemas eraldi laste ja täiskasvanute osakond. Praeguseks on täiskasvanute osakonna lõpetanuid 30 ja neist enamiku moodustavad Põltsamaa piirkonna elanikud, kuid kooli tähtpäevale  tullakse ka mujalt Eestist. Kokku on Põltsamaa kunstikooli lõpetanuid ligi sada.

Kooli juubel algab vilistlaste näituse avamisega Kesk-Eesti kunstigaleriis, kuhu pannakse välja päris suur hulk töid. Kui viie aasta eest korraldati ka juubelile kohane konverents, siis tänavu konverentsi ei tule ja põhirõhk pannakse kokkutulnute võimalusele omavahel rohkem suhelda. 

Vilistlastele korraldatakse ka viktoriin, mille sisuks on kunstikooli ajalugu.

15 aasta jooksul on Põltsamaa kunstikoolis jaganud kunstialaseid teadmisi ja oskusi kümmekond õpetajat, enamasti Tallinna ja Tartu elanikud, kuid üks õpetaja on olnud Palamuselt ja üks Jõgevalt.

Juubelinäituse töödest  antakse välja kataloog ja seda ettevõtmist toetab Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus