Pitsabaaril on hea asukoht

Juba paar nädalat on Põltsamaal endises bussijaamahoones tegutsenud pitsabaar. OÜ Taumerka juhataja Kaljo Kalmeti sõnul siiani Põltsamaal taolist kohta polnud, kus inimene endale otse ahjust tulnud sooja pitsa kaasa saaks osta.

Lisaks pitsale saab siit osta karastusjooke ja samuti kuumi  jooke. Kaljo Kalmeti sõnul on toidukoha tegutsemise aeg olnud nii lühike, et raske on veel hinnangut anda, kuidas  ettevõtmine ennast õigustab. Kui inimestel on pitsa ostmise vastu jätkuv huvi, siis pole välistatud, et hakatakse pakkuma ka väikeseid saiakesi.

“Nii palju, kui me selle lühikese aja vältel tagasisidet oleme saanud, on inimesed meie pitsaga rahule jäänud,”  kinnitas Kaljo Kalmet.

Pitsa valmistamiseks kulub 8-10 minutit ja  nii kaua tuleb kliendil oodata. Sellise ajaga valmib vajadusel kaks pitsat korraga. Pitsa kaalu ei osanud Kaljo Kalmet täpselt öelda, ent karbi diameeter, kuhu see mahub, on 36 sentimeetrit.

“Mina arvan et sellise suurusega pitsast saavad kaks inimest kõhu korralikult täis,” lausus Kaljo Kalmet, kelle sõnul on Põltsamaal tegutseva pitsabaari omanikuks tema Tallinnas elav hea sõber. Kalmet usub, et küllap on pealinna turg selles osas juba piisavalt hõivatud, samas kui Põltsamaal pitsabaari veel polnud.

Asukoht Selveri kõrval on samuti soodne.  “Bussijaam koos Selveriga on ikkagi Põltsamaa linna tuiksoon,” kinnitas 13 aastat siin elanud Kalmet.

Tema arvates võib firma edaspidi taolisi pitsabaare mujalgi väiksemates linnades avada, see võiks tegutseda ka Jõgeval.

Põltsamaa pitsabaaris on tööl kaks inimest kahes vahetuses. Baar on avatud 10 tundi päevas.  

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus