Peipsi pealinna jõulu-ja uusaasta peole koguneb palju rahvast

Täna õhtul Mustvee kultuurikeskusesse jõulu- ja uusaastapeole vana kalendri järgi koguneb rekordarv osalejaid nii paikkonnast kui ka kaugemalt.

Mitmekesises kultuuriprogrammis põimuvad meelelahutuslikud esinemised tuntud artistidelt ja rahvakultuuritraditsioonide kohased etteasted.

Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina märkis, et tänavune jõulude ja uusaastapidu erineb eelnevatest enneolematu piduliste arvu ja vaheldusrikka kultuuriprogrammi poolest. “Lavale astuvad ansambel MayDay, säravad kõhutantsijad Sansaara tantsustuudiost, üllatusesineja. Kui bänd lõpetab, algab retrodisko, kus plaate keerutab DJ Max Mihaljoff. Õhtut hoiab ohjes telestaar Vadim Antsupov. Pidulisteks on põhiliselt Mustvee linna ja Kaepää valla rahvas, aga tullakse ka Tallinnast ja Tartust. Kaugematel pidulistel on tehtud broneering hotelli Ankur, kus siis rahulikult välja puhata,” lisas ta.

Zalekešina sõnul pööratakse ka tänapäeval tähelepanu põliste jõulutraditsioonide tutvustamisele. “Seda oleme üritanud teha igal aastal. Möödunud aastal näiteks oli meil külaliseks ansambel Pihkvast, kes oma rahvalike laulude ja mängudega väga hinge jäi. Usun, et ka seekord räägib õhtujuht avasõnas jõulutraditsioonidest. Tuleb ka jõuluvana.

Paljudel perenaistel on magustoiduks kindlasti kaasas kuulus Peipsimaa keedusuhkur. Tullakse peredega ja mõne laua taga istub lausa mitu põlvkonda koos. Mitu juubilari tähistab peol oma tähtpäeva ja siis saab ikka suur pere kokku.”

Tänavuseks jõulu-ja uusaastapeoks vana kalendri järgi on saal välja müüdud ja rohkem pidulisi lihtsalt ei mahu. “Usun, et peo populaarsus peitub järjepidevuses, mis kestnud kindlasti veerand sajandit. See on alati väga oodatud üritus, milleks valmistutakse kaua. Ja peol ei ole mitte ainult venelased, palju on ka eesti rahvast,” ütles Mustvee kultuurikeskuse juht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus