Peipsi jääl kihutas üle saja rallisõitja

  

Möödunud laupäeval kogunes Mustveesse Peipsi järve jääle 145 sõitjat, mis on selle talve ametlike jäärajavõistluste rekordarv.

 

Neljapäevaks oli end www.rally.ee lehe kaudu võistlustele registreerinud 123 sõitjat, võistluspäeval enne starti lisandus nimekirja veel 22 osavõtjat. Peipsi jäärajasõit on olnud juba üle kümne aasta üks Eesti populaarsemaid jäärajavõistlusi, kuid nii suur osalejate arv tuli isegi korraldajatele üllatusena. Seetõttu lasti tänavaklassis osalejatel aja kokkuhoiu mõttes sõita vaid kaks ringi, vabaklassis sõitjad said kolm katset. Vaatamata tänavaklassis sõitjate ringide vähendamisele, venis võistluspäev siiski ligi tunni võrra pikemaks.

Ligi kahe ja poole kilomeetri pikkune sprindirada tuli enne võitlust veel kurvilisemaks teha, sest varem sisse sõidetud rajale olid tekkinud veesilmad. Kõrged lumevallid piirasid  sõitjate vaatevälja, mida väiksemate kogemustega  osalejad kirusid ning kogenumad nautisid. Suured kiirused ja võidujanu ajas mitmedki mehed oma masinatega kõrgetesse vallidesse. Ainukesena õnnestus oma sõiduriist üle katuse keerata Vahur Venel. Mehe ja tema Golfi jaoks lõppeski võistlus esimese ringiga. 

Rajal ka viieaastane tüdruk 

Eraldi arvestust peeti noorte- ja naisteklassis. Kaheteistkümnest alla 18-aastasest rallisõitjast oli kõige parem Volkswagen Golfi roolinud kõigest 13-aastane Tiveko Veesaar, kes edestas Erich Unti ja Oliver Vilmsi. Kuuest osalenud naisest oli päeva kiireim Annela Rohejärv, kes jättis  selja taha Erika Teffo ja Reili Toominga.

Rajal vurasid ka üksteist ATV-d. Parim ATV juht jäärajal oli Siim Vaide, teiseks tuli Iven Avik ning kolmanda koha saavutas Vladimir Verbin. Selles klassis võistles ka Mustvee jäärajasõidu noorim osaleja, 5-aastane Rigner Hainsalu.

Esisillaveoliste masinatega kihutanud meestest oli Peipsil parim Jaak Palmisto, kellele järgnesid Rivo Vähi ja Kalev Uibo. Tagasillaveoliste masinaklassis tõi võidu koju Jõgevamaa mees Kristo Kruus. Teine samas masinaklassis oli Kaido Kruus ning kolmanda koha pälvis Urmas Ploom.

Üks võit ka Jõgevamaale 

Nelja ratta veoga masinaklassis osales pea kakskümmend võistlejat. Selles klassis oli kiireim mees Meelis Liis. Paremuselt teine aeg kuulus noorteklassi võitjale Tiveko Veesaarele, kes edestas sõidus mitmeidki vanemaid ja kogenumaid mehi.

Kahe ratta veoga piikrehvidega masinate klassis oli osavõtjaid kõige arvukamalt. Tihedas konkurentsis võttis võidu Madis Uibo, Rivo Vähi ning Romet Tsirna said vastavalt teise ja kolmanda koha. Vabaklassi nelja ratta veoliste masinate starti oli tulnud kümme meest, kellest vaieldamatult kiireim oli Subarut roolinud Ranno Bundsen, kes edestas teiseks tulnud Rainer Parikut ning kolmanda koha omanikku, samuti Subarut roolinud Aare Pukki. 

Järgmine jäärajavõistlus peetakse Peipsil juba 20. veebruaril Kallastel. Mustveesse tullakse võistlema uuesti 6. märtsil. Kui tavaliselt on Mustvee jäärada avatud vaid võistlusteks, siis sel talvel võivad huvilised seal sõita seni, kuni jää masinaid kannab.           

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus