Martin Toht peab terveid töötajaid ettevõtte edu aluseks

Jõgeva maavalitsuse ja Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu poolt  tiitli Jõgevamaa hea ettevõte 2014 pälvinud Martin Toht Füsioteraapia OÜ kavatseb tänavu edasi arendada 3 D liikuva portatiivse massaažilaua peatoe prototüübi projekti. Tulevikus plaanitakse jätkata väikeettevõttena, mis võimaldab firma juhi Martin Tohti sõnul kvaliteetsemat teenust pakkuda.

Hea+ettevõtte+juht

Martin Toht märkis, et tunnustus tema loodud meditsiiniettevõttele on väga  meeldiv. “Samas ei näe ma füsioteraapiaga tegeleva firma Jõgevamaa aasta ettevõtteks kuulutamises midagi eriti üllatuslikku, sest tervisevaldkond ongi tegelikult ääretult oluline. Olenemata ettevõtte tegevusalast – kui ikka töötajad on haiged, siis ei ole võimalik ka tööd teha. Terved töötajad on iga ettevõtte edu ja püsimajäämise aluseks. Kui  terviseteemale lisada ka tervisealane ennetustegevus, koolitused, seminarid ning Jõgeva maakonnale tuntust toonud töö innovatsiooni alal, siis ongi loodud mõnus kombinatsioon eduka, silmapaistva ettevõtte tekkeks,” nentis ta.

“Ajujahi” ideega edasi

Vaadates tagasi möödunud aastale, ütles Toht, et palju aega, energiat ja raha kulus võistlemiseks Eesti prestiižsemal ettevõtluskonkursil “Ajujaht”. “Jõudsin seal 303 osalejast kümne parema hulka. Pool aastat kulus sellele ning lõpptulemusena valmis maailmas ainulaadne 3D liikuv portatiivne massaažilaua peatoe prototüüp. Osalema ajendas mind sisemine soov ennast proovile panna ja uusi kogemusi saada. Pidasin oluliseks ka oma ideele efektiivsest ja mugavast teraapialauast hoog sisse saada. Lõpptulemusena valmis maailmas ainulaadne 3D liikuv portatiivne massaažilaua peatoe prototüüp, ” rääkis ta.

Martin Toht investeerib märkimisväärselt ka enda koolitamisse. “Eri ravimeetodeid on palju. Soovin inimesi alati ravida nüüdisaegselt ja tipptasemel. Lisaks Tartu ülikooli magistriõppest saadud erialastele baasteadmistele, osalen igal aastal paari tuhade euro eest täiendkoolitustel. Vaieldamatuteks lemmikuteks on ortopeedilise osteopaatia koolitused. 2013. aasta sügisel alustasin neli aastat kestvaid õpinguid traditsioonilise hiina meditsiini Nejingi koolis. Samuti osalen veel ettevõtlusalasel koolitusel. Oma valdkonnas eksperdiks saamiseks on vaja ikka palju vaeva näha.

Olin juba noorena ettevõtlik ning elu jooksul saadud kogemused on mul aidanud ettevõtet edukana hoida. Kui vajan mingis vallas nõu, siis konsulteerin kogenud mentoriga. Eks ta natuke ikka keeruline on olla väga hea terapeut ja teiselt poolt edukas firmajuht. Üldiselt jälgin põhimõtet, et tark ei torma, ei võta endale üle jõu käivaid ülesandeid ega tee riskantseid otsuseid,” rääkis Toht.

Töö mitmes kohas

Eelmise aasta juunist ei tööta Martin Toht enam Jõgeva haiglas. “Töötasin seal üle seitsme aasta. Aitasin taastusravi osakonda välja arendada ning nüüdisajastada. Oma ettevõttega on palju tegemist ning koolituste tõttu palju sõitmist üle Eesti, otsustasin haiglast lahkuda ning otsisin enda asemele paar noort terapeuti, kes mu koha üle võtsid. Olen haigla juhatajale ning töökale kollektiivile väga tänulik saadud kogemuste eest.”

Toht rääkis, et kõige sagedamini võtab ta patsiente vastu Jõgeva spordikeskuses Virtus, aeg-ajalt ka Tallinnas ning harva Raplamaal. “Väga keeruline pole vastuvõtte plaanida, Tallinnas ja Raplamaal on vastuvõtud ajal, kui nendesse paikadesse asja.”

OÜ Martin Toht Füsioteraapia on kahe-kolme töötajaga väikeettevõte. “Praeguses faasis eelistan väikest ettevõtet, kus pakutakse kõrget kvaliteeti. Mida suurem ettevõte, seda raskem on kvaliteeti hoida,” nentis ta.

Konkurents sunnib pingutama

“Igal aastal tuleb uusi erapraksiseid juurde, konkurents tiheneb. Samas jagub tööd kõigile ning on igati tervitatav, et Eestis erataastusravi areneb. Konkurents sunnib kõiki rohkem pingutama ja pakkuma veelgi parema kvaliteediga teenust. Lisaks aitab suurem hulk erafiliaale kuigipalju ka haiglate ravijärjekordi lühendada. Parem ravi tuleb kiiremini kätte,” märkis Marin Toht.

“Ainsana Eestis pakume unikaalseid teraapiaid: 3D seljateraapiat, mis aitab väga erinevate seljaprobleemide korral, ning osteopaatilist kaelaravi, mis aitab pea- ja kaelavalude korral ning parandab kaela diskide seisundit. Omanikuna võtan ka ise iga päev kliente vastu, kasutades holistilist lähenemist ehk klassikalise lääne ning iidse ida meditsiini parimaid teraapiaid, et ravitulemused oleksid võimalikult head. Holistiline ehk mitmetahuline lähenemine võimaldab tegelda ka väga raskete patsientidega,” tutvustas ta oma firma eripära.

Jõgeval hinnad soodsamad

Kommenteerides füsioteraapiateenuse hinnakirja, ütles Toht, et iga ettevõttega on seotud hulga kulusid: rendi-, palga-, vahendite-, investeeringute-, reklaami-, koolitustekulu jms. “Olen leidnud  optimaalse hinna, millega kulud katta, natuke ka endale jätta ning mis on ühtlasi ka kliendile taskukohane. Tahan aidata võimalikult paljusid inimesi. Jõgeval on hinnad soodsamad kui Tallinnas. Arvestades vahendite (eriti 3D seljateraapialaua) väga kõrget hinda, on üldine hinnaklass pigem soodsam. Minu eesmärk on inimesi ravida ning aidata. Kui kellelgi jääb ravimine raha taha, siis oleme alati saanud kokkuleppele. Suitsetajatele ei tee ma põhimõtteliselt soodustust, sest neil on piisavalt raha endale mürki osta ja tervist rikkuda.”

Vaja keha kuulata

Inimeste huvi oma tervist hoida ja terviseedendusse investeerida peab Martin Toht oluliseks. “Ideaalvarianti ehk sellist, kus inimene tegeleb iga päev profülaktiliselt endaga, et mitte haigeks jääda, kohtab küllaltki harva. Maakohtades jääb oma tervisesse investeerimine tihti mitme faktori taha – rahaline seis on viletsam, transpordiühendus puudulik, kardetakse oma töökohta kaotada, kui tööajal tihti ära käiakse. Samas on elu karm, aga õiglane, sest kui tervis on ikka käest ära lastud, sunnib elu ise sellega tegelema, et saaks tööl edasi käia, ning teisalt elada väärikalt ja valudeta.

Loodan, et ühel hetkel oleme piisavalt arukad, et kuulata oma keha ja tema antud märguandeid rohkem ning reageerida juba haiguse algfaasis. Meie keha on väga tark ja saadab meile alati hulga infot oma olukorrast ja sellest, kui vajab suuremat tähelepanu ja hoolt. Üks inimene, kellelt olen palju inspiratsiooni saanud, on kuulus ravitseja Vanga. Temalt pärineb mõte, mida ka ise pooldan: inimesed, kes ei oska oma keha kuulata, lahkuvad sageli veel enne 65. eluaastat. See on karm, kuid reaalsuses tihti just nii ongi. Sellepärast kuulake oma keha märguandeid,” soovitas füsioterapeut Martin Toht.

“Terviseedenduse poole pealt on mul juba kirjas mitu kooli,  kuhu lähen õpilastele ja õpetajatele teavitustööd tegema. Seega jätkan juba valitud kursil liikumist,” kinnitas Toht.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus