Linnamäe Krossiklubi lõpetab hooaja Supikrossiga

 

Pühapäeval, 12. oktoobril peetakse Linnamäe krossirajal hooajalõpuüritus Supikross 2014. Lisaks soolorataste ja neljarattaliste kahetunnistele sõitudele on kavas ka ühe ringi sprint sooloratastele ning poiste võistlus 50cc ratastega.

Linnamäe Krossiklubi juhatuse liikme Peeter Lauri sõnul sündis tänavu viieteistkümnendat korda peetav supikross ainult klubi liikmetele mõeldud aastalõpuüritusena ning oma nime sai see sõitjatele pakutud kuuma hernesupi järgi. Esialgu rohkem naljaüritusena toimunud kross on aastatega muutunud järjest professionaalsemaks ning lisaks kohalikele sõitjatele teevad kaasa ka teised Eesti paremad. Sõitjatele supi pakkumise traditsioon on aga jäänud: mullu söödi näiteks oasuppi.

Esimesed stardid antakse pühapäeval kell 10, kui kaheks tunniks lähevad rajale erinevatesse masinaklassidesse kuuluvad soolorattad. Kell 13 algab samuti kahetunnine külgkorvide, ATV-de ja Quad’ide võistlus. Pikkade põhistartide vahel toimub  ka kaks lühemat võistlust: algusega kell 12 lähevad 20 minutiks rajale väikesed krossisõitjad 50cc ratastega ning kell 12.30 algab ühe ringi sprint lühikesel rajal.

Peeter Lauri sõnul toimub supikross iga ilmaga. Kui pühapäeval on aga väga halb ilm, näiteks paduvihm ja külm, siis lühendame kokkuleppel sõitjatega tõenäoliselt sõiduaega,” lausus peakorraldaja, lisades, et väga halva ilmaga võib ära jääda ka 50cc sõit.

Korraldajad ootavad endale appi vabatahtlikke rajajulgestajaid, kelle töö tasustatakse. Rajale on juurde vaja lipumehi, sest inimeste ohutus on meile väga oluline,” ütles Peeter Laur.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus