Laupäeval kihutavad Peipsil kiired masinad

Sel laupäeval peetakse Mustvees Peipsi järve jääl üks Eesti suuremaid jäärajavõistlusi, kuhu kõigi eelduste kohaselt peaks kohale tulema ligi sada osalejat.

Tänaseks on www.rally.ee lehel end võistlusele registreerinud juba üle viiekümne osaleja ja kuni laupäevani on kõigil soovijatel sealsamas võimalik seda teha. Võisteldakse nii tänavasõidu- kui ka vabaklassis. Tänavasõiduklassis peetakse eraldi arvestust esi- ja tagasillaveoga masinatel ning nelikveoga autodel. Vabaklassis arvestatakse eraldi ühe ja kahe silla veoga masinaid. Lisaks sõiduautodele lähevad rajal võistlustulle ka ATV-d. Eraldi arvestust peetakse ka naiste ja noorte hulgas. Sõitjad saavad prooviringe teha juba hommikul alates kella poole üheksast. Esimene start tänavasõiduklassi autodele antakse kell 10. Vabaklassis võistlejad lähevad rajale kell 13.

“Me oleme jäärajavõistlust Mustvees korraldanud juba üle kümne aasta ning ajapikku on välja kujunenud ka kindel seltskond, kes osa võtavad ning pealtvaatajatele ilusat sõitu pakuvad,” kinnitas korraldaja Taavi Pirk, lisades, et üheks atraktiivsemaks osalejaks on Mustvees Aare Pukk Tartust. Tema nimi ei ütle tavainimesele küll palju, kuid jäärajasõidu huvilised teavad Pukki ja tema väledat Subaru Imprezat hästi. Lisaks laupäeval peetavale jäärajasõidule peetakse sarnane võistlus veel 23. veebruaril Kallastel ning 6. märtsil taas Mustvees.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus