Laulukonkursi Peipsi ööbik muutis osavõtjaterohkemaks omavalitsuste liitumine

Mustvee kultuurikeskuses peetud viie valla ühisel lustlikul lauluvõistlusel Peipsi ööbik esinesid lasteaialapsed ja koolilapsed viiest omavalitsusest, mis liitudes moodustavad Mustvee valla. Žürii valis välja võitjad ja eripreemiate laureaadid viiest vanuserühmast.

Lauluvõistluse Peipsi ööbik avas päevajuht, Mustvee neiu, Anette-Mai Pirk-Birk. “Mulle meeldib laulda, sest see annab hea võimaluse publiku ees esineda. Arvan, et mulle sobivad rohkem aeglasemad laulud. Seekordsel võistlusel esitasin Olav Ehala laulu “Härra Q”, ütles 13aastane Mustvee kooli õpilane Alondra Kuusik, kes pälvis žüriilt laureaaditiitli Peipsi ööbik ning valiti publiku lemmikuks. “Alondra on rõõmsameelne ja esineb laval säravalt,” ütles žürii Mustveest pärit liige, Vanemuise teatri reklaamijuht, Deivi Tuppits.

Peipsi ööbikuks kuulutati ka 12aastane Torma põhikooli õpilane Karol Kattel, kes õpib laulmist Mustvee kultuurikeskuses, Ruth Lehise stuudios. “Karolile meeldib väga laulda ja tema laulu kuuleb sageli ka kodus,” ütles tüdruku ema Tiina Kattel.

Eripreemia pälvinud Voore põhikooli tüdruk Armelle Ivask ütles, et temale andis esinemisjulgust juhendaja õpetaja Anneli Tamme, ema Heveli Ivaski ja sõbranna Sabine kaasaelamine. Nii tuligi laul “Pliiatsite jonnipäev” täitsa hästi välja.

“Laulukonkursi Peipsi ööbik läbiviimisele andis oma võlu kaunis lava ja saalikujundus,” ütles Heveli Ivask, kes pedagoogina korraldanud lauluvõistlusi Saare vallas.

“Juhendan alates septembrist Mustvee kultuurikeskuse laulustuudio lapsi. Mitmed nendest on kiiresti tunnustamisväärilised esinemisoskused omandanud,” ütles Ruth Lehis.

“Olin lauluvõistluse Peipsi ööbik žüriis möödunud aastal ja tänavu kutsuti tagasi. Vahva, et lisaks Mustvee ja lähiümbruse lastele tulid esinema ka lapsed ümberkaudsetest valdadest. Poisse oli küll vähem, kuid need, kes esinesid, andsid endast parima nii esinemisoskuse kui ka lauluhääle poolest,” lisas Deivi Tuppits. “Parim laul on kka naeratusega lauldud laul”

Žürisse kuulusid ka muusikaõpetajad ja koorijuhid Mare Talve Torma vallast ja Liia Koorts Tabivere vallast. Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina sõnul korraldatakse konkurssi Peipsi ööbik alates 2004. aastast. “Osalejate arv on üldiselt stabiilne, kuid viimastel aastatel mitme lapse võrra suurenenud. Traditsiooniline sündmus on ikka teoks saanud tänu laululembelistele lastele, tublidele juhendajatele ja huviharidust soosivatele lapsevanematele. Asendamatu on abi toetajatelt, kelleks seekord oli kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja Mustvee ettevõte osaühing Pajula.

Peipsi ööbiku edukamaid lauljaid premeeriti ööbikut kujutavate meenetega. Nad pälvisid tänukirjad, kingituseks olid lilled. Iga osaleja sai kaasa ka šokolaadi.

Lauluvõistluse Peipsi ööbik võitjad ja eripreemiate saajad

3-4aastaste vanuserühm

Laureaat: Johannes Karro, Avinurme lasteaiast Naerulind, juhendaja Urve Ilsen

5-6aastaste vanuserühm

Laureaat ja publiku lemmik Stella Jürgenstein, Tiheda lasteaiast, juhendaja Diana Siirak

Eripreemia Kaspar Tamm, Tiheda lasteaiast, juhendaja Diana Siirak

7-9aastaste vanuserühm

Anastasia Tyshenko, Lohusuu koolist, juhendaja Liivi Kangur

Eripreemia Armelle Ivask, Voore põhikoolist, juhendaja Anneli Tamm

10-12aastaste vanuserühm

Karol Kattel, Mustvee kultuurikeskuse laulustuudiost, juhendaja Ruth Lehis

Eripreemia Annabel Kruup, Avinurme gümnaasiumist, juhendaja Janika Romanovitš.

13-15aastaste vanuserühm

Laureaat ja publiku lemmik Alondra Kuusik, Mustvee kultuurikeskuse laulustuudiost, juhendaja Ruth Lehis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus