Laiuse uueks kirikuõpetajaks saab Georg Glaase

Pühapäeval pidas Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Laiuse Püha Jüri koguduse kirikus proovijutluse vikaardiakon Georg Glaase, kelle koguduse täiskogu nõukogu ülesannetes ühehäälselt õpetajaks valis.

Georg Glaase sõnul ajendasid teda Laiusele kirikuõpetajaks kandideerima sõbralik kogudus, looduskaunis ja kultuurilooliselt tuntud paik ning ka lähedus kodulinnale Tartule.

“Esimesteks olulisemateks tööülesanneteks jumalateenistuste läbiviimise kõrval pean põhjaliku ülevaate saamist koguduse käekäigust ja sidemete taasloomist liikmetega, kes on praegu kirikuelust ühel või teisel põhjusel eemale jäänud. Tarvis on koostada koguduse arengukava ja kodulehekülg. Leeride korraldamise, ristimiste ja muude kombetalituste sagedus sõltub vastavatest soovidest,” ütles ta. Glaase märkis, et Laiusel töötamisele lisab vastutustunnet koguduse väärikas ajalugu ja seotus mitmete tuntud inimestega eesti kultuuri- ja teadusloost.

Seni Laiusel hooldusõpetajaks olnud EELK Jõgeva koguduse õpetaja Valdo Reimann soovis Georg Glaasele õnnistust, jõudu ja kannatlikku meelt.

“Uuele õpetajale on meil suured ootused, mis usutavasti hea koostöö tulemusena täituvad.  Ühiselt tuleb mõelda ka majandusmuredele, näiteks sellele, kuidas pastoraadihoone uue küttekolde saaks. Kiriku katus peab veel vastu, kuid vajab varsti väljavahetamist, milleks on tarvis taotleda rahasid projektidest,” rääkis Laiuse koguduse juhatuse esimees Epp Järv.

Georg Glaase on sündinud 1986. aastal Viljandis, omandanud gümnaasiumihariduse Tallinnas ning lõpetanud 2010. aastal EELK Usuteaduse Instituudi ja 2011. aastal pastoraalseminari. Ta on töötanud Tallinna Püha Neitsi Maarja Piiskopliku Toomkoguduse kirikus kirikumehena, olnud EELK laste- ja noorsootöö ühenduse sekretär ja peapiiskopi assistent.

Peapiiskop Andres Põder pühitseb Georg Glaase Laiuse koguduse õpetaja ametisse tuleval pühapäeval Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus