Kuremaal hakatakse täiskasvanuid ujuma õpetama

Kuremaa ujula juhataja Raivo Tralla sõnul on täiskasvanute ujumaõpetamine neil esmakordne projekt. Registreerida on võimalik kuni 16. novembrini ja juhendama hakkab Kuremaa elanik Rait Kalda, kes on mitmeid aastaid pidanud sama ametit  Barcelonas. Pärast registreerimise lõppu võetakse õppimisest huvitatud inimesed kokku ning räägitakse selgeks, millistel nädalapäevadel ja millisel kellaajal kursused toimuma hakkavad. Raivo Tralla ütles, et ilmselt hakkavad ujumistunnid toimuma kaks korda nädalas ja kestavad kaks kuud. Lõpule jõutakse nendega uuel aastal.

Rait Kalda sõnul õpetas ta Hispaanias ujuma igas vanuses rahvast — beebidest  pensionärideni.

“Täiskasvanute ujumaõpetamine on keeruline ning vaevanõudev ettevõtmine. Ilmselt tuleb moodustada huvilistest kaks rühma, kus ühed on algajad ja teised juba esmast oskust omavad inimesed, kes tahavad oma oskusi täiendada ja ennast treenida. Mõnel täiskasvanul võtab ujumaõppimine aega sügisest kevadeni, teine omandab oskused tunduvalt kiiremini. On olnud inimesi, kes poole kursuse pealt liitununa ujub kevadel juba konna, krooli ja selili vabalt,” rääkis treener.

Ta nentis, et kõige keerukam on juhendada inimesi, kellel on olnud mingi trauma. Ta on ujuma õpetanud ka 65-70 aastasi on selliseks väljakutseks valmis. Edaspidi tahab ta hakata korraldama ujumiskursusi ka vaimse puudega inimestele ning rasedatele.  

Projekt saab teoks Jõgeva maavalitsuse ja Kuremaa ujula koostööna. Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna peaspetsialisti Maiu Veltbachi sõnul on teatud rahasumma selleks otstarbeks olemas südame-veresoonkonnahaiguste ennetamise programmist. Kui  huvi ujumise algõppe vastu on elav, kavatseb ta Haigekassa projektist raha juurde taotleda.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus