Kuremaa terviseradadel toimus esimene kevadjooks

Liikumissarja “Meie liigume” raames peeti laupäeval esimene Kuremaa kevadjooks, millega avati ka selleaastane Kuremaa neliküritus. Erinevates vanuseklassides jooksis või kõndis Kuremaa terviseradadel kokku 66 spordisõpra, 8 km pikkuse põhidistantsi läbis kõige kiiremini Kaspar Kukk. Neliküritus jätkub 21. juunil peetava II Kuremaa triatloniga.

i

Ideaalsetes ilmaoludes toimunud jooksuvõistlus avati noortejooksuga, kus 1999. aastal ja hiljem sündinud noortel tuli läbida 1 km pikkune jooksuring. Distantsi lõpetas kokku 14 osavõtjat, alates kõige noorematest said oma vanuseklassis esikoha Rasmus Randoja, Liivika Noormägi, Kermo Tarr, Teele Lill, Tauri Kaasik ja Kärtyn Kaljusalu.

Harrastajate klassis startinud läbisid Kuremaa terviseradadel nelja kilomeetri pikkuse distantsi. Erinevates vanuseklassides näitasid parimat aega Kaido Saar, Priit Pärn, Kristel Jallai ja Minna Kuslap.

Kaheksa kilomeetri pikkuse põhidistantsi lõpetas seitse naist ja kolmteist meest. Naistest oli ajaga 35.32 parim Tea Pärnik, talle järgnesid Kadi Kukk (41.27), Teele Randoja (43.18) jt. Meestest võitis esimese Kuremaa kevadjooksu jõgevalane Kaspar Kukk, kes lõpetas ajaga 30.50. Teise koha sai Mihkel Tepaskind (32.17), kolmandana lõpetas Peeter Oranen (33.08). Põhidistantsi tegi kaasa ka noortejooksul oma vanuseklassis esikoha saanud 9-aastane Rasmus Randoja. Ta läbis kaheksa kilomeetrit ajaga 40.19 ning sai 13 lõpetanu hulgas kümnenda koha.

Lisaks aja peale jooksmisele oli Kuremaa kevadjooksul võimalik ka rahulikumas vormis liikumisrõõmu nautida. Vabaklassi stardis rajale läinud 13 osalejat said vabalt valitud distantsi läbida kõndides, joostes või kepikõndides.

Liikumissarja “Meie liigume” eestvedaja Siim Ausmees jäi Kuremaa kevadjooksuga rahule ning loodab muuta selle traditsiooniliseks. “”Meie liigume” meeskond jäi üritusega rahule,” ütles Siim Ausmees. “Ilm oli väga hea ning kõik sujus hästi. Korraldus oli hea ning rajad olid koostöös rajameister Andres Lippuriga väga hästi ette valmistatud. Ma arvan, et kui on võimalik, siis järgmisel aastal me kindlasti jätkame.”

Ka osalejate arvuga jäi Siim Ausmees rahule, öeldes siiski, et loomulikult oleks neid võinud rohkem olla. “Põhjusteks olid kindlasti ilus ilm ja samal ajal toimuvad teised jooksuüritused,” lausus Ausmees. “Nii mõnigi Jõgevamaa naine oli ju nende neljateistkümne tuhande hulgas, kes osalesid samal päeval Tallinnas Maijooksul ning kindlasti jäid kõrvale ka mehed, kes läksid naisi toetama. Suuremaid ja väiksemaid üritusi on terve suvi täis ning seetõttu on ühel alustaval jooksul raske pikema traditsiooniga rahvaspordiüritustega konkureerida.” 

Lisaks kohalikele spordisõpradele tegid Kuremaa kevadjooksul kaasa ka jooksuhuvilised Tartu- ja Viljandimaalt. Ka suurima osavõtjate arvuga koolile või ettevõttele välja pandud eriauhind läks Tartumaale. Seitsme osalejaga Tartu valla spordikool edestas selles arvestuses napilt Eesti Taimekasvatuse Instituuti, kust oli starti tulnud kuus liikumishuvilist. Auhinnaks saavad tartlased tõukeratta- või süstamatka.

“Meie liigume” Kuremaa neliküritus jätkub 21. juunil peetava II Kuremaa triatloniga. “Eelmisel aastal tegi triatlonil kaasa üle 150 osavõtja, sel aastal loodame, et ületatakse kahesaja osaleja piir,” sõnas Siim Ausmees. “Osalejate arv saaks eelkõige suureneda noorte arvelt.” Nelikürituse kavva kuuluvad veel 1. augustil toimuv Kuremaa avaveeujumine ja detsembris peetav Kuremaa suusasõit.

I Kuremaa kevadjooksu korraldamist toetasid Jõgevamaa Koostöökoja Leader-programm, Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, Jõgeva vallavalitsus, Meie Liigume Matkad, Medita kliinik ja Eesti terviserajad.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus