Konkursil „Peipsi ööbik“ selgusid Mustvee tublimad laululapsed

Möödunud reedel Mustvee kultuurikeskuses peetud traditsioonilisel laste lauluvõistlusel “Peipsi ööbik” osales kuusteist tüdrukut ja poissi. 14. mail Tabiveres toimuval maakondlikul Laulukarussellil esindavad  žürii otsuse järgi Peipsi pealinna Ade-Lee Soosaar, Emma-Lotte Kivimurd ning  Raili Randmäe.

Konkursi korraldasid Mustvee gümnaasiumi muusikaõpetajad Reet Pappe ja Janika  Romanovitš. Nemad ja muusikaõpetaja Svetlana Žulina  olid ka konkursil osalenud laste juhendajad.

“Konkurss „Peipsi ööbik“ viib jõudsalt edasi laulutraditsiooni, mis on kahe kogukonna loodud Peipsimaa rahvakultuuri põline ja väärikas osa,” lausus tervitussõnavõtus Mustvee linnapea Max Kaur, kes on omal ajal laulnud ka ise laste- ja poistekooris ning osalenud laulupidudel.

Laulmise võlud       

Laulu “Väike plika” esitanud ja noorimas vanuserühmas parimaks tunnistatud Mustvee lasteaia laps  Ade-Lee Soosaar ütles, et peab laulmist toredaks tegevuseks, ja kui tarvis,  läheb julgelt lavale. “Mulle meeldis tütretütre esitatud laul, mille sõnad ka mul endal peas on,” lausus kontserdile kaasa elanud Ade-Lee vanaisa Aado Soosaar.

“Valisin esinemiseks laulu“Väike ööbik”. Laulmine on ilus, ja kui laulad, juhtuks nagu midagi head,” ütles keskmise vanuserühma võitja Emma-Lotte Kivimurd.  Tema vanem õde Eleri Kivimurd on samuti sama lauluvõistluse võitnud. Kõige vanemas vanuserühmas parimaks tunnistatud Raili Randmäe sõnul julgustas teda publiku kaasaelamine.

“Žürii otsus oli üsna üksmeelne. Hindasime sedagi, kuidas lapsed end ise oma lauluvaliku juures laval tunnevad,  kui palju nad tunde ja mõttega oma  laulu suhtuvad. Tulemused on igati tublid, võistluseks oli põhjalikult ette valmistatud ja piisavalt tegeldud  lavalise liikumisega. Edasipidi tasuks veelgi rohkem tähelepanu pöörata hääle sügavusele ja rahulikule hingamisele,” ütles üks hindajaid,  Mustveest pärit  Deivi Tuppits, kes töötab Vanemuise teatris reklaamijuhina ja on ka ise mitmetel muusikakonkurssidel osalenud. Head lauluoskust ja juhendajate pühendunud tööd kiitsid ka žüriisse kuulunud  Mustvee muusika- ja kunstikooli klaveriõpetaja Natalia Rakša-Kruus ja Avinurme gümnaasiumi direktor ja koorijuht Urve Tooming.

Publiku lemmikuteks osutusid  Alondra Kuusik, Emma-Lotte Kivimurd ja Risto – Robin Väits.

Hea meeskonnatöö

„Võistluseks laulude valimisel olid lapsed agarad oma arvamust avaldama. Proove tegime koolis ja Mustvee kultuurikeskuses. Püüdsin klaveril saates kõigile laululastele toeks olla,” ütles õpetaja Janika Romanovitš.

Teadustajateks olid konkursil Mustvee gümnaasiumi õpilased Anette-Mai Pirk- Birk ja Anne-Maria Jazõkov. “Tegime seda huvitavat ja vastutusrikast tööd esimest korda ja saime väärtusliku kogemuse,” ütlesid tütarlapsed, kes on ka ise lauluvõistlustel osalenud.

“Konkurss läks korda tänu tublidele ja andekatele laululastele, nende juhendajatele, lastevanematele, rohkearvulisele publikule. Heli- ja valgustehnika hea toimimise eest hoolitses Ringo Saar. Iga laulja sai tänukirja ja võitjatele olid auhinnaks

maiustused Mustvee kultuurikeskuselt,” lausus kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina.

“Mulle on muide alati sümpatiseerinud kassid ja tänavu on mulle kujunenud missiooniks kodututele kiisudele kodu leidmine . Nii läksidki kõige rohkem südamesse laulud, mis rääkisid kassidest,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus