Kitzinger-Progressi uuele tootmishoonele pandi nurgakivi

Paar kuud tagasi alustati ettevalmistusi Põltsamaal tegutseva AS Kitzinger-Progress uue tootmis- ja kontorihoone ehitamiseks. Nüüd on ehitustööd täies hoos ja teisipäeval pandi majale pidulikult nurgakivi.

Ettevõtte juhataja Ulvi Punaparti sõnul algab Põltsamaal tegutseva metallitööstuse ajalugu 1992. aastast, mil ühendati Põltsamaa Progress Saksamaal asuva Kitzinger Maschinenbau GmbHga.  Tehase põhitoodanguks on tööstuslikud kastipesumasinad, lisaks väga erinevad metallitooted. Kastipesumasinad moodustavad ettevõtte kogutoodangust 70 protsenti ja Punaparti kinnitusel on nende ekspordile jätkuvalt laialdast turgu.

Ettevõttes on tööl 43 inimest, kellest kümmekond kontoriametnikud ja teenindav personal.

“Edukas tootmine sai võimalikuks tänu sellele, et tellimused tulid enamjaolt meie põhiliselt eksportturult Saksamaalt. Tööstuslike kastipesumasinate hinnad algavad 350 000 kroonist ja ulatuvad enam kui miljoni kroonini,” rääkis ettevõtte juhataja. 

Tootmine koondub ühte hoonesse

i
Tootmine on olnud edukas ja tekkis vajadus tootmispinda laiendada.

“Me saame juurdeehitise näol tootmispinda juurde 1200 ruutmeetrit, millele lisandub veel 200 ruutmeetri suurune kontorihoone. Kokku investeerime käimasolevasse projekti üheksa miljonit krooni,” lausus Punapart, lisades, et

seoses tootmispinna laienemisega luuakse ka paar-kolm uut töökohta. Samas pole juhataja sõnul neil tarvis uusi töötajaid otsima hakata, sest juba praegu on töösoovijaid päris palju. Tegelikult polnud juhataja sõnul uue tootmis- ja kontorihoone ehitamise vajadus tingitud mitte ainult tootmispinna nappusest, vaid sellestki, et praegu asuvad tootmisüksused  ettevõtte territooriumil eraldi paiknevates hoonetes. Uue hoone valmimise järel saadakse aga kogu tootmine ühe katuse alla.

Tõsine ja hooliv peremees

i
AS Kitzinger-Progress uue tootmis- ja kontorihoone pidulikul nurgakivi paigaldamise tseremoonial lausus Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, et tal on hea meel näha, et tootmistegevus meie üldiselt põllumajanduspiirkonnana tuntud maakonnas hoogustub. Alles paari päeva eest sai nurgakivi ASi Werol Tehased tootmishoone laiendus Jõgeva lähistel Painkülas. Viktor Svjatõšev ütles tänusõnad nendele ettevõtjatele, kel on julgust praegusel ajal investeerida ja teha seda just Jõgeva maakonnas.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots avaldas tunnustust ettevõtte omanikule Manfred Kitzingerile selle eest, et tal jätkus julgust keerulisel ajal Põltsamaa ettevõttesse investeerida. Aiaotsa kinnitusel on ettevõttes ametis sellised inimesed, kes suudavad valmistada toodangut, mis on konkurentsivõimeline maailmaturul.

Juurdeehitis peab lepingu kohaselt valmima käesoleva aasta lõpuks. Ettevõtte omanik näeb, et tulevikus sisenetakse toodetega ka lennundus- ja laevandussektorisse, aga ka meelelahutustööstusse, kus samuti toitlustamisega tegeldakse.

Hea kvaliteediga tooted

Ettevõtte omanik Manfred Kitzinger

Kunagi aastaid tagasi tutvusin Saksamaal ühe Kukke nimelise mehega Eestist, kes oli hästi kursis Eestis tegutsevate metallitööstusettevõtetega. Selle mehe sõnum oli, et Eestis saab toota hästi ja kvaliteetselt ning samas odavamalt. Tulime siia ning tutvusime erinevate metallitööstusettevõtetega.


Mulle hakkas meeldima Põltsamaa just selle poolest, et see asub Eesti keskel ja pole suur linn. Samuti märkasin, et tollaseid võimalusi arvestades olid siinsed tooted väga hea kvaliteediga. Kindlasti ei tähenda praegune investeering, et nüüd on firma lõplikult valmis. Rääkisime just äsjasel töökoosolekul sellest, et ettevõte vajaks veel mitmeid erinevaid seadmeid, sealhulgas laserlõikurit, metalli painutuspinke, aga ka uuemaid arvutiprogramme konstruktoritele jpm. Minu eesmärk pole firmast kasumi väljaviimine, tahan selle siinsesse ettevõttese tagasi investeerida. Võin kinnitada, et Eesti muutub kiiresti üha skandinaavialikumaks riigiks. Järgmine kord tulen Eestisse tuleval aastal ja siis ühendan siiatuleku oma suvepuhkusega.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus