Kassinurmes räägitakse metsandusest läbi aegade

Reedel Vaiga-Kassinurme maalinnas peetava metsandustöötajate päevaga tähistatakse ka 65 aasta möödumist metsamajandite loomisest Eestis.

Jõgeva Metsaseltsi endise juhi Kaupo Ilmeti sõnul on  praegustel ja kunagistel metsameestel   ametipäeva tähistamine kauaaegseks tavaks. “Tänavuseks kokkusaamiseks andis erilise põhjuse ka kuuekümne viie aasta möödumine metsamajandite moodustamisest  Eestimaal,”  ütles ta.

Sel puhul toimuval kõnekoosolekul  “Jõgevamaa metsanduslugu eile, täna, homme” ettekannetega esinevad Jõgeva Metsamajandi viimane direktor Enn Kangur, tänane Jõgevamaa metsaülem Avo Jürissaar, Luua Metsanduskooli esindajad ning mitmed teisedki. Arvamusi saab avaldada ka kõnekoosolekul. Kultuuriprogrammi sisustavad isetegevuslased Luua Metsanduskooli huvijuhi Liia Koortsi ja folklooriseltsi Jõgevahe Pere juhi Airi Rütteri juhendamisel. Rütter viib läbi ka muistse loitsimistseremoonia. Peetakse võistlusi puuliikide tundmises, puude lõhkumises ning teoks saab temaatiline viktoriin. Kehakinnituseks on supp.

“Esmalt kogunetakse Vaiga-Kassinurme maalinna väravate juurde, kust minnakse rongkäigus Kassinurme hiide. Kell 10 algavale metsandustöötajate päevale on oodatud nii kutselised metsamehed kui ka kõik metsandus- ja loodushuvilised. Päeva korraldab Jõgeva Metsaselts koos mitmete  koostööpartneritega,” rääkis Ilmet.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus