Jõu meistrid selgitati Kuremaa ujulas

Kuremaa ujulas pandi tänavusele hooajale punkt Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlustega. Ülemöödunud pühapäeval toimunud võistlustel osales ligemale 70 ujujat kuuest maakonnast.

 

Võisteldi traditsiooniliselt kuuel individuaalalal (50 ja 100 m vabalt, 100 m kompleksi, 50 m rinnuli, 50 m liblikat ja 50 m selili), kus arvestust peeti kahes vanuseklassis, ning 4 x 50 m vabastiilis teateujumises. Jõgevamaad esindasid kuus ujujat: Merilin Vipper, Liis Emajõe, Kaidi Jõgi, Tarmo Terve, Venno Kivi ja Kaarel Vandler. Kahjuks pidid nii mõnedki meie tugevamad ujujad võistlustest mõjuvatel põhjustel eemale jääma, Henri Reinsalu, kes varasematel aegadel Jõgevamaale palju auhinnakohti ja punkte toonud, esindab aga nüüdsest Tartumaad.

Meie kõige edukamaks ujujaks osutus noorteklassis võistelnud Jõgeva tüdruk Merilin Vipper, kelle kõik kolm individuaalstarti lõppesid medalivõiduga: 50 m rinnuli- ja 100 m vabaltujumises sai ta teise ning 50 m vabaltujumises kolmanda koha. 12-aastase Merilini poolt Jõu meistrivõistlustel välja ujutud 50 ja 100 m  vabaltujumise ajad 31.13 ja 1.09,83 on sealjuures maakonna naisteklassi rekordid. 50 m rinnuliujumises sai Merilin kirja aja 42,4.

Üldarvestuses viiendad

Teine meie noorteklassi võistleja Kaarel Vandler startis vaid 50 m rinnuliujumises ning tuli seal ajaga 41,28 seitsmendaks.

Meie ainus naisteklassi võistleja Kaidi Jõgi startis samuti 50 m rinnuliujumises ning sai seal ajaga 44,72 kuuenda koha. Meesteklassis võistelnud Tarmo Terve ja Venno Kivi tegid kaasa vastavalt kolmel ja ühel alal. Terve oli 50 m vabaltujumises 11. (29,78), 50 m liblikujumises 8. (35,44) ja 50 m rinnuliujumises samuti 8. (42,14). Venno Kivi sai 50 m vabaltujumises 12. koha (30,46).

4 x 50 m teateujumises esindasid Jõgevamaad Merilin Vipper, Liis Emajõe, Tarmo Terve ja Venno Kivi. Paraku tuli neil leppida seitsmenda ehk viimase kohaga (võitjaks tuli Lääne-Virumaa esindus Tartumaa I ja Järvamaa ees). Ka üldarvestuses jäädi 112 punktiga tagasihoidlikule viiendale kohale, saades jagu vaid Läänemaast. Üldvõit läks 248 punkti kogunud Tartumaale, järgnesid Lääne-Virumaa (238) ja Järvamaa (220).

Teist korda

„Arvestades ujumise kandepinda meie maakonnas poleks meil viiendast kohast kõrgemale tõusta kuidagi võimalik olnud,“ ütles Kuremaa Spordikooli ujumistreener Andres Lippur.

Jõu meistrivõistlused võttis ta korraldada vabatahtlikult: tööd oli sellega omajagu, ent see-eest polnud oma sportlastel võistlustel osalemiseks vaja kuhugi sõitma hakata. Kohtunikud värbas Andres Lippur enamasti kodumaakonnast, kaugemalt tulid appi Tartu Ujumise Spordiklubi treenerid Kaja Haljaste ja Gunnar Tõnning. Viimane tegutseb aktiivselt ka Lääne-Virumaal. Kuremaal peeti Jõu meistrivõistlused ujumises ka kaks aastat tagasi.

Et ujula hooaeg selleks korraks läbi on saanud, peavad Jõgeva kandi ujumishuvilised nüüd pisut kannatama, kuni vesi veekogudes ujumiseks sobiva temperatuuri saavutab. Sisetingimustes saab taas ujuda sügisel.

RIINA MÄGI

 

blog comments powered by Disqus