Jõgevamaa sportlased olid laste sumo meistrivõistlustel edukad

Kaks nädalavahetust tagasi selgitati spordihoones Virtus välja Eesti meistrid sumomaadluses kuni kaheksa- ning kuni kümneaastaste klassis, kus meistritiitli pälvis ka kaks Jõgevamaa sportlast.

Tänavu osales laste vabariiklikel meistrivõistlustel küll vähem spordiklubisid kui mullu, kuid see-eest oli kohal rohkem sportlasi. Võistlustel osales kahes vanuseklassis kokku üle kaheksakümne sportlase ning kasutusele tuli võtta isegi kaks maadlusmatti. Ka pealtvaatajaid oli peaaegu et täismaja.. Kokku osales võistlustel seitse maadlusklubi, neist kaks — Jõgeva Ramm ja Põltsamaa spordiklubi — olid kohalikud.

Noorem vanuseklass ehk kuni kaheksa-aastased võistlesid viies kaalukategoorias. Kergeimate ehk kuni 23 kilo kaaluvate poiste hulgas tuli Eesti meistriks Jõgeva Ühisgümnaasiumi poiss Kiril Matitšin. Teise koha pälvis samuti Jõgeva poiss Arti Põldes. Samas vanuseklassis esinesid poodiumikoha vääriliselt ka Andres Järv, Ranno Pruus ja German Smoljar maadlusklubist Ramm ning Kasper Seemann Põltsamaalt. Selle vanuseklassi absoluutkategooria võitis Jegor Sahno Tapalt, parim Jõgeva kandi poiss oli absoluutkaalus seitsmenda koha pälvinud German Smoljar.

Kuni kümneaastaste vanuseklassis võitis meistritiitli kergeimas kaalukategoorias Jõgeva poiss Mattias Säärits. Teise koha saavutas kuni 35 kilo kaaluvate poiste hulgas Põltsamaa noormees Kaur Saar. Tubli tulemuse tegi ka kuni 45 kilo kaaluvate poiste hulgas võistelnud Jõgeva Gümnaasiumis õppiv Rasmus Kiipus, kes saavutas kolmanda koha. Selle vanuseklassi absoluutkategoorias saavutas kolmanda koha Põltsamaa spordiklubi esindav Jako Kivimägi.

Jõgeva spordiklubi Ramm treeneri Aimur Sääritsa sõnul jäi ta võistlusega ning oma hoolealustega rahule. Ehk oleks võinud mõnel Jõgeva klubi poisil ka paremini minna ja medaleid oleks tulnud rohkemgi, kuid nõrk esinemisnärv vedas alt. “Mõni poiss on trennis jube tugev, pole talle kellestki vastast. Kuid võistlustel, kui pereliikmed tribüünil kaasa elavad, ei pea närv vastu ning matš kaotatakse,” rääkis treener Säärits.

iii

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus