Jõgevamaa messiboksis müüakse Lible loteriid

Reedest pühapäevani Tallinnas peetaval rahvusvahelisel turismimessil Tourest tasub Jõgevamaa boksist igal juhul läbi astuda, sest seal müüakse muu hulgas ka Lible loteriipileteid, kusjuures iga loos võidab.

Tänavu tutvustatakse  messil iseäranis põhjalikult Palamuse vaatamisväärsusi ja kultuurilugu.    

Sihtasutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus juhataja Katrin Rajamäe sõnul osaleb maakond messil juba viiendat aastat ning traditsiooniliselt tutvustatakse meie vaatamisväärsusi hallis nimega “Puhka Eestis”. “Samas hallis on esindatud kõik Eesti maakonnad,” ütles Rajamäe.  

Turismiettevõtjad valmistasid auhinnad ise

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse projektijuhi Teele Kaeramaa sõnul on auhindu  Lible loterii tarvis andnud maakonna turismiga tegelejad. Neid on väiksematest meenetest kuni kinkekaartide ja –pakkideni.

Messil tutvustavad end aktiivselt ka teised maakonna turismiettevõtted. Vudila valmistab medaleid, Adavere tuulik pakub suppi  ja pirukaid, Põltsamaa veinikelder veini.  Sihtasutus Kalevipoja Koda viib läbi viktoriini ja kostitab ürdisepikuga. Külastajate teadmised paneb proovile Luua Puukool. Ennast on tutvustamas ka motoklubi Jõgeva MC ja samuti osaleb messil Jõgeva maavalitsus. Pealaval  esinevad sangpommitõstja Ülo Kuusk ja Põltsamaa kultuurikeskuse tantsurühm “Nii ja Naa”. 

Messiboks Palamuse-teemaline

“Sel aastal on messiboks Palamuse-teemaline ning sinna seatakse üles Palamuse makett, kus ei puudu ka kirik ja apteek. Oma teadmisi saab kontrollida Palamuse koolipingis.

Jõgevamaa esindajad kannavad messil seekord Palamuse temaatikaga seotud rõivaid. Eeskujuks võtame filmist “Suvi” tuntud tegelased – köstri, kellamees Lible, Teele ja teised,” rääkis Katrin Rajamäe.

Tema sõnul on  messi väljapanek reedel kella 10-14 avatud turismispetsialistidele, pärast seda saavad Touresti kuni pühapäevani külastada kõik asjahuvilised. Täpsemat infot toimuva kohta saab ka sündmuse koduleheküljelt. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus