Jõgevamaa kergejõustiklased meistrivõistlustel edukad

Laupäeval ja pühapäeval peeti Tallinnas Kadrioru staadionil tänavused Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Jõgevamaalt pärit kergejõustiklastest võitsid kuldmedali Reena Koll ja Mihkel Saks, kahvatumate medalitega pärjati Anu Teesaar, Grete Tõnne ja Allar Lamp.

Kolmeaastase vaheaja järel naiste teivashüppes kulla võitnud Reena Koll (KJK Visa) ületas algkõrguse 3.80 esimesel ning 4.00 kolmandal katsel. Kahe viimase aasta meister Lembi Vaher sai 3.80-st jagu samuti avakatsel, tema üritused neljal meetril aga ebaõnnestusid.

Varem juunioride ja noorsooklassis Eesti meistriks tulnud Mihkel Saks (Tallinna SS Kalev) võitis meeste kaugushüppes oma esimese meistrikulla viimasel katsel hüpatud 7.65-ga. Kuld oleks siiski tulnud ka tema paremuselt järgmiste katsetega (7.57 ja 7.54), sest hõbeda võitmiseks piisas Rain Kasel 7.52-st.

Naiste kuulitõukes, kettaheites ja seitsmevõistluses varasematel aastatel kokku kuus Eesti meistritiitlit võitnud Anu Teesaar (Nõmme KJK) pidi tänavu piirduma kahe hõbemedaliga. Kuulitõukes sai Pajusi vallast pärit Teesaar kirja 14.12, kulla võitis Kätlin Piirimäe 14.92-ga. Kettaheites tõi hõbeda 49.69, esikoha võttis vaid 15 cm parema tulemusega Kätlin Tõllasson.

Kaks medalit langes ka Allar Lambi (Tartu ÜASK) saagiks. Meeste 1500 meetri jooksus kaotas ajaga 3.54,25 lõpetanud Lamp Tiidrek Nurmele 1,19 sekundiga ning sai teise koha, 800 meetri jooksus oli ta ajaga 1.52,90 kolmas.

Põltsamaalt pärit Grete Tõnne (EMÜ SK) sai lisaks juuni lõpus 10 000 meetri jooksus võidetud pronksmedalile nüüd kolmanda koha ka naiste 5000 meetri jooksus (18.16,61). Viienda koha sai samal alal Kaisa Kukk (Sparta Spordiselts), kes lõpetas viiendana ka 1500 meetri jooksus.

Esikuuikusse jõudsid jõgevamaalastest ka Kristjan Rosenberg (EMÜ SK), kes oli meeste teivashüppes neljas, ning 110 meetri tõkkejooksus viienda koha saanud Jakob Goroško (Tartu ÜASK).