Jõgevamaa juurtega noored tegid Eesti Laulu poolfinaalis puhta töö

Nädalavahetusel toimunud Eesti Laulu teine poolfinaal tõi kuhjaga pinget ka Jõgevamaale. Sest Tartu ülikooli spordihoone lavale astusid Jõgevalt pärit Andrei Zevakin ja Jõgevamaa juurtega Inger Fridolin.


Laupäeva lõuna ajal kell 12 alanud teise poolfinaali läbimäng kulges viperusteta. Pärast kaht harjutamist, kuidas kiirelt trummid lavalt maha saada ning kuidas publikule lehvitada, võis pausideta täismäng alata. Närvid küll viimseni pingul, kuid nii Inger kui ka Uudo Sepaga lavale läinud Andrei tegid kindla ja tubli soorituse.

Samm unistusele lähemale

Inger ja tema laul „Only Dream“ oli kahasse kirjutatud Karl-Ander Reismanniga. Andrei kirjutatud lugu „I’m Sorry. I Messed Up“ esitas laval „Superstaari“ saatest välja kasvanud Uudo Sepp.
Pärast kolme tundi kestnud läbimängu oli kõik õhtuks päris sõuks valmis.
„Ma arvan, et läks hästi. Pigem jäi sisse hea tunne ning veel parema tundega lähen õhtul lavale,“ ütles Inger, kes tegi oma esimese Eesti Laulu debüüdi läinud aastal. „Minu siht on esineda eri riikides, nagu see ka eelmisel aastal õnnestus. Oli põnevaid ülesastumisi Berliinis, Amsterdamis, Hiinas ja mujalgi. Ma arvan, et Eesti Laul ja edasipääsemine on üks samm unistusele lähemale,“ mõtiskles Inger.
Muidu Viimsis Mart Reimi jalgpallikoolis väikseid pallureid treenivale Ingerile elab ilmselt finaalis peale Jõgevamaa kaasa platsitäis noori jalgpallihuvilisi. „Innustame lastega üksteist vastastikku. Mina annan neile õpetussõnu, kuidas jõuda elus edasi, kuidas olla täna parem kui eile. Nemad õpetavad mind olema parem inimene, treener, laulja ja muusik. Nad hoiavad mulle väga pöialt,“ ütles Inger. Ning nagu öeldud, hoiavad pöidlaid ilmselt pihus ka Jõgevamaal elavad vanavanemad.
„Neljapäeva õhtul läksin Jõgevale, olin öö seal ning tulin siis Tartusse. Kahjuks kiire aja tõttu neile nii tihti külla ei jõua,“ nentis Inger. Kuid sellegipoolest kutsutakse teda aina enam just siiakanti esinema.
„Jaanuari lõpus oli mul Jõgeva kultuurikeskuses väga soe esinemine. Publik oli lihtsalt imeline ja ma tundsin, et see on jälle üks koht Eestis, kus tunnen end koduselt ja mis kutsub mind alati tagasi,“ rõõmustas muusik.

Sel aastal kõik hästi paigas

Läinud aastal projektiga xtra basic Eesti Laulule saanud Andrei Zevakin kirjutas toona loo „Hold Me Close“ koostöös Igor Volhonskiga. Vähe sellest: läinud aasta tõi Andreile ootamatult ka aasta juutuuberi tiitli.
„See aasta on väga rahulik tunne. Kõik on hästi ette valmistatud ja paigas. Ainus asi, mille pärast muretseda, on see, kuidas lugu rahvale peale läheb ja kuidas žürii hindab,“ nentis Andrei pärast läbimängu.
„Kui edasi saame, vaatame esinemise meie meeskonna inimestega üle. Ilmselt midagi muuta ei ole vaja,“ mõtiskles Andrei mõned tunnid enne Eesti Laulu teise poolfinaali ametlikku algust. Paar tundi enne südaööd sai selgeks, et finaal Saku Suurhallis ootab ees.
Idee Uudo Sepp endaga punti võtta sündis Andrei Youtube’i kanali kaudu. „Tegin videoid, kus hindasin, kuidas lauljad laulavad autotune´iga ja ilma. Uudo oli üks neist. Ütlesin: „Uudo, me pole ammu muusikat teinud!“. Paar päeva hiljem ta kirjutas mulle ja ütles, et tal on lugu, mida ta tahaks Eesti Laulule saata. Seda, mida tema tahtis teha, paraku ajaliselt ei jõudnud, aga lugu oli mul põhimõtteliselt valmis. Kuuldes seda, tahtis ta kohe salvestama hakata. Nii läks,“ rääkis Andrei loo sünnist.
Ka Andrei võib ilmselt kodumaakonna pöialdes kindel olla, sest talle elab kõvasti kaasa jalkaklubi Wolves. „Nad alati toetavad, jagavad ja räägivad sellest. See on lahe!“ kiitis Andrei. „Arvan, et pärast Eesti Laulu jõuan emale ja kassile külla. Sisehooaeg saab varsti läbi, nüüd on vaja välihooaega oodata. Mõni nädalavahetus saab äkki kuhugi sõita ja mängu teha,“ lubas Andrei Wolves´i endiselt oma kohaloluga toetada.
Eesti Laulu finaalis Saku Suurhallis astuvad 29. veebruaril üles Jaagup Tuisk, Inger, Uku Suviste, Traffic, Shira, Uudo Sepp, Egert Milder, Rasmus Rändvee, Anett x Fredi, Synne feat. Väliharf, Stefan ja Laura.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus