Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk sai umbusaldusavalduse

Neljapäevasel erakorralisel vallavolikogu istungil, mille olid kokku kutsunud opositsiooni liikmed, avaldati umbusaldust mai lõpus volikogu esimeheks saanud Aivar Kokale. Avaldusele kirjutas alla 11 volikogu liiget.


Alla kirjutanud heidavad Kokale ette seda, et ta pole suutnud tagada oma tegevusega ametikohustuste täitmisel valla tasakaalustatud arengut.

Opositsioon saab hääled kokku

„Vallavolikogu poolt kinnitatud eelarve kasutamise osas leiab aset salatsemine, volikogu esimees hr Aivar Kokk sekkub süstemaatiliselt Jõgeva vallavalitsuses töötavate isikute ametialasesse tegevusse, rikutud on võimude lahususe printsiipi. Jõgeva vallavolikogu istungite töörütm on pärsitud ning volikogu esimees pole suutnud esitada ettepanekut istungite kalendaarseks korraldamiseks Jõgeva vallavolikogu käesoleva koosseisu tööperioodi lõpuni. Volikogu esimees on suunanud mitmetes valdkondades elanikkonnale kahjulike otsuste elluviimist (nt sport, majandus, tervishoid), Aivar Koka poolt algatatud Jõgeva valla põhimääruse muudatused on olnud ebapädevad,“ seisab dokumendis.
Üks allakirjutanutest, endine Jõgeva vallavanem Aare Olgo ütles, et kõige tähtsam punkt seisneb selles, et volikogu esimees ei tule volikogu juhtimisega toime. „Tõenäoliselt on tal palju muud tegemist, ta võtab seda kuidagi lõdvalt,“ nentis Olgo. Lisaks kinnitas ta, et vajalikud hääled saadakse kokku. „Muidu ju umbusaldust ei esitaks,“ sõnas endine vallavanem.

Juhtimiskogemus on ettevõtjana piisav

Volikogu esimees, riigikogu rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk vastas, et umbusalduse sisseandmine ei tulnud üllatusena. „Aktiivne tegevus, mis tänane koalitsioon on kahe kuuga Jõgeva vallas tegema hakanud ja milliseid projekte soovitakse ellu viia, siis tulemus oli see, et kellelegi umbusaldust avaldatakse. Loogiline, et seda tehakse volikogu esimehele,“ sõnas Kokk rahulikult.
Kokk ei nõustunud, et ta volikogu juhtimisega hakkama ei saa. „Volikogu juhitakse piisavalt hästi. Olen neljandat korda volikogu esimees ja viimased üheksa aastat riigikogus komisjoni juhtinud.
Ma arvan, et mu juhtimiskogemus on ettevõtjana piisav. Loomulikult koalitsioon, kes on alles kolmanda kuu alguses, ei ole jõudnud kõiki asju ära teha. Ja süüdistatakse paljudes nendes asjades, mis võib-olla oleks pidanud olema juba kaks ja pool aastat tagasi tehtud või selle aja jooksul. Opositsiooni tuleb austada, neil on alati see õigus. Nad teevad oma tööd,“ arvas Kokk.

Järgmine kord koguneb volikogu 27. augustil.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus