Jõgeva vallajuhid andsid Arukate Akadeemias aru

Eile kohtusid  Jõgeva kultuurikeskuses seenioride organisatsiooni Arukate Akadeemia liikmetega Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus ja abivallavanemad Mati Kepp, Arvo Sakjas,  Viktor Svjatõšev ning vallavalitsuse  sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas.


Abivallavanem Mati Kepp andis ülevaate vallas  tehtavatest suurematest ehitustöödest: Palamuse lasteaiahoone ja Jõgeva põhikooli hoone ehitamisest. Need tööd laabuvad plaanipäraselt.  

Arukate Akadeemia üks eestvedajaid Anne Mihkeles   tundis huvi, kas Jõgeva vallas tehakse ümberkorraldusi haridus- ja kultuuriasutuse tegevuses „Koolid  jätkavad tegevust.  Saduküla lasteaiarühm on nüüdsest ühendatud Siimusti  lasteaed-algkooliga.  Paikadesse, kus on raamatukogud, jäävad need ka tulevikus. Ehk tasub aga rääkida nende asutuste koondamisest ühtse juhtimise alla,“ rääkis abivallavanem Arvo Sakjas.  Tema sõnul on Jõgeva vallas toimumas konkurss  kultuuritöö peaspetsialisti leidmiseks. Sakjase sõnul on vastavalt koalitsioonileppele kavas hakata valla koolides lastele tasuta pudru ja piima andma.

 Abivallavanem Viktor Svjatõšev andis ülevaate sotsiaalosakonna tegevusest, mis asub endises Jõgeva vallamajas Piiri tänav 4. „Kõik osakonna töötajad töötavad nüüd endise Jõgeva vallamaja kolmandal korrusel, kuhu on võimalik sõita liftiga. Vastuvõtupäevad on teisipäev ja neljapäev. Kedagi ei saadeta tagasi ka teistel tööpäevadel,“ märkis ta. Mitmetele küsimustele eakate  heaolu ja toimetuleku teemadel vastas  vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aime Meltsas.  Üks aktiivsemaid küsijaid oli tegusa eluhoiakuga vallakodanik Linda Luht.

 Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus  rääkis valla 2018. aasta eelarve menetlemise protsessist. Ta märkis, et vallavolikogus tehakse enamik töid komisjonides. Meituse sõnul on ta volikogu esimehena tasakaalustajaks volikogu koalitsiooni ja opositsiooni vahel.    

Arukate Akadeemia president Mai Treial tänas esinejaid.  Lähitulevikus kavatseb Arukate Akadeemiaga kohtuda ka Jõgeva vallavanem Aare Olgo.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus