Jõgeva Tähe noorimad võitsid Eesti meistrivõistlustel pronksmedali

Erinevate vanuseklasside Eesti saalihoki meistrivõistlustel on jõutud kohamängudeni. Teisipäeval selgitasid Virtuse spordihallis parimad U11 vanuseklassi võistkonnad. Esikoha võitis SK Noorus, Jõgeva SK Tähe 03 sai kolmanda koha.

Möödunud aastal saavutas selles vanuseklassis kindla esikoha Jõgeva Tähe 02 võistkond, hooaja jooksul võideti kõik 12 mängu. Tollasest meistermeeskonnast tegid tänavustel U11 meistrivõistlustel kaasa vaid neli poissi – Sten Siida, Romet Hannula, Henri Laurimäe ja Reimo Laks.

Põhiturniiril võttis 23 punktiga kindla esikoha Tallinna ja Tamsalu mängijatest koosnev SK Noorus, teise kohaga lõpetas 15 punkti kogunud EMÜ SK ning Tähe noored said 10 punktiga kolmanda koha. Neljandana pääses napilt poolfinaali Sparta Team Automaailm, kes kogus Paide-Järva SHK-ga võrdselt 6 punkti. Põhiturniiri resultatiivseim oli Nooruse mängija Andrei Stalnov (17 väravat + 7 söötu), järgnesid Sten Siida (13+7) ja Sparta mängija Adrian Sikk (16+3).

Põhiturniiri paremusjärjestus kohamängudega ei muutunud. Esimeses poolfinaalis võitis EMÜ tulemusega 6:5 Jõgeva Tähe, teises SK Noorus tulemusega 6:1 Sparta Team Automaailma. Kolmanda koha kohtumises oli Tähe 3:2 üle Spartast, finaalis ei olnud EMÜst vastast Noorusele. Juba viieminutilise mängu järel juhtis Noorus 4:0, poolaeg (mängiti 2×15 minutit) võideti 8:1 ning kogu mäng 12:5. Võitjameeskonna parim oli taas pikakasvuline Andrei Stalnov, kes viskas kahes kohtumises kokku seitse väravat. Finaalmängust väärib märkimist, et väravani jõudis ka ainsa tüdrukuna finaalturniiril kaasa teinud Liisbet Sugasep (EMÜ).

Mõlemad Jõgeva Tähe osalusel toimunud kohtumised olid äärmiselt tasavägised ning võitja polnud selge kuni mängude viimaste sekunditeni. Poolfinaalis lõppes esimene poolaeg tartlaste 3:2 eduseisul. Tähe esimese värava viskas Henri Laurimäe, teise Sten Siida. Teise poolaja algul suutis Tähe Sten Siida värava järel küll 3:3 viigistada, kuid 26. minutiks olid EMÜ noored saavutanud 6:3 eduseisu. Tähe siiski nii kergelt alla andnud, 28. minutil viskas Sten Siida seisuks 4:5 ning minut enne lõppu vähendas Henri Laurimäe vahe minimaalseks. Üritamist jätkati ka viimasel minutil, kuid EMÜ suutis siiski eduseisu hoida.

Pronksikohtumise esimesel poolajal domineerisid jõgevalased – Rasmus Randoja ja Romet Hannula väravate järel juhiti 2:0. Teisel poolajal tekitas aga palju pahandust spartalaste resultatiivseim Adrian Sikk, kellel õnnestus päris mitmel korral vabalt löögile pääseda. 24. minutil lõi ta oma esimese värava ning kuigi Henri Laurimäe viis paarkümmend sekundit hiljem Tähe taas kahe väravaga ette, vähendas Sikk praktiliselt kohe kaotusseisu taas minimaalseks. Survet jätkanud spartalased viskasid seejärel ka oma kolmanda värava, kohtunikud Pavel Semjonov ja Andres Aosaar tunnistasid selle aga reeglitevastaseks. Sparta treener, Eesti Saalihoki Liidu juhatuse liige ja noortekomisjoni juht Tõnu Savi läks selle peale nii endast välja, et hakkas väljakukohtunikke üsna valimatute väljenditega sõimama. “Minge p….e,” ütles ta otsesõnu näiteks kohtunik Andres Aosaarele. Tuletame meelde, et väljakul ja  treeneri kõrval vahetusmängijate pingil ei olnud täismehed, vaid kuni 11-aastased lapsed. Millist eeskuju annab noormängijatele selline treener? Sparta edasised ponnistused vilja ei kandnud ning Tähe 3:2 eduseis püsis mängu lõpuni. Tõnu Savi loomulikult kaotusega ei leppinud ning lubas protesti esitada.

Reedel selgitavad Virtuse spordihallis Eesti meistri U13 vanuseklassi meeskonnad. Veerandfinaalidega alustatakse kell 12.30, põhiturniiri võitnud Jõgeva Tähe 01 poolfinaalmäng algab kell 14.45. Finaal mängitakse kell 17.00.