Jõgeva SK Tähe/Olivia võitis koduse karikaturniiri

Nädalavahetusel peeti Jõgeval Virtuse spordihoones tugevakoosseisuline saalihokiturniir Jõgeva karikas 2014. Kaheksateistkümnendat korda toimunud hooajaeelne turniir näitas, et Eesti saalihokis pole suvepuhkuse ajal väga kardinaalseid muutusi toimunud. Nagu aprillis lõppenud Eesti meistrivõistlustel, selgitasid ka nüüd võitja Jõgeva Tähe ja TTÜ.

Kolmel viimasel aastal kodusel karikaturniiril esikoha saanud Jõgeva SK Tähe/Olivia meeskonnale algas tänavune turniir väikese ehmatusega: B-alagrupi avamängus juhiti Soome klubi VKTP vastu teise kolmandiku keskel küll juba 6:2, kuid lõpuks kaotati 6:7 (3:2, 3:1, 0:4).

Alagrupiturniiril oli tänu erinevale meeskondade arvule A-alagrupis mängu pikkuseks 2×20 ja B-alagrupis 3×20 minutit jooksvat mänguaega. Alates veerandfinaalidest mängiti 2×20 minutit puhast mänguaega.

Tähele alagrupis esikoht

Tähe eest viskasid kaks väravat Julle Sumen ja Sven Uue, ühe värava lisasid Pavel Semjonov ja Margus Guss. Kolme väravaga oli võitjate resultatiivseim Eesti saalihokilegend Rein Kivi, lisaks temale esindasid Soome klubi ka mitmed teised Jõgeval saalihokiga alustanud mängijad.

Teises laupäevases kohtumises alistas Tähe/Olivia 7:3 (3:1, 1:1, 3:1) Eesti meistrivõistlustel kolmanda kohaga lõpetanud Sparta Team Automaailma ning et VKTP oli varem Spartale 5:7 kaotanud, sai Tähe/Olivia tänu paremale värvate vahele alagrupis esikoha ja pääses otse pühapäevasesse poolfinaali. Kohtumises Spartaga viskas Julle Sumen kolm väravat, ühel korral olid täpsed Pavel Semjonov, Raul Kivi, Sven Uue ja Nikolai Roop.

Lisaks Tähele ja VKTP-le, said Jõgeva saalihokihuvilised pöialt hoida ka Eesti U19 vanuseklassi koondise esinemisele: ka selle ridades tegi kaasa mitmeid Tähe kasvandikke. Noortekoondis kaotas küll kõik kolm kohtumist ja jäi A-alagrupis viimaseks, kuid seejuures osutati väga südi vastupanu Eesti parematele meeskondadele. Mängus TTÜ-ga juhiti 10 minutit enne kohtumise lõppu veel 4:3, kuid lõpuks kaotati 4:5 (kaks väravat Mathias Einamannilt). SK GAP/Saku vastu juhiti avaperioodil 3:1, lõpuks kaotati 3:5. Vaid EMÜ suutis noortekoondise kindlalt 10:0 üle mängida.

Finaalkohtumine oli tasavägine

Pühapäevases põnevas poolfinaalis alistas Tähe/Olivia EMÜ meeskonna 8:6 (3:1, 5:5). Tähe skoori avas 8. minutil Sven Uue, neli minutit hiljem suurendas kodumeeskonna eduseisu ainsa uue mängijana Tähe koosseisu kuulunud soomlane Joni Koppo. Kuigi Roland Raja suutis 18. minutil ka EMÜ väravaarve avada, kuulus avapoolaja lõpp ja teise algus siiski Tähele: minut enne poolaja lõppu tegi Julle Sumen seisuks 3:1 ning vaid 10 sekundit pärast teise poolaja algust suurendas Raul Kivi jõgevalaste eduseisu juba kolmeväravaliseks.

Seejärel läksid mänguohjad aga hoopis tartlaste kätte: 26. minutiks oli Paul Kristjan Pariku ja kahest Siim Veersalu tabamusest tablool 4:4 viigiseis. 31. minutil viis Sven Uue Tähe uuesti ette, kuid kolm minutit hiljem Siim Veersalu taas viigistas.

Tähe  end sellest siiski heidutada ei lasknud ning vaid 41 järgnenud sekundiga visati veel kaks palli EMÜ väravasse. 7:5 eduseisu tõid Margus Gussi ja Sven Uue visked. EMÜ suutis seejärel veel korraks Daniel Matsukevitši täpse viske abil vahe minimaalseks vähendada, kuid Sven Uue neljas värav vähem kui 2 minutit enne kohtumise lõppu tõi Tähele 8:6 võidu.

Väga tasavägine oli ka finaalkohtumine, kus Tähe/Olivia võitis TTÜ 3:2 (1:1, 2:1). Mängu 9. minutil viis Oskar Salm pealinlased 1:0 juhtima, neli minutit hiljem viigistas Raul Kivi seisu. 23. minutil läks taas ette TTÜ, täpne oli seekord Madis Leisner, kuid ka nüüd suutsid jõgevalased kolm minutit hiljem Nikolai Roobi tabamusest viigistada. Võiduvärava viskas 38. minutil Pavel Semjonov.

Turniiri MVP-ks nimetati Pavel Semjonov, parim kaitsja oli Julle Sumen. Parima ründaja tiitli sai Alex Kark (TTÜ) ja parimaks väravavahiks nimetati Siim Stokkeby (Saku). Turniiri resultatiivseim mängija oli 7+4 punktiga Daniel Matsukevitš (EMÜ). Tähe/Olivia parimaks mängijaks nimetati Sven Uue, Mathias Einamann pälvis noortekoondise parima tiitli.