Jõgeva SK Tähe/Olivia avas võiduarve

Tänavust saalihoki meistriliiga turniiri üllatuskaotusega alustanud Jõgeva SK Tähe/Olivia meeskond alistas laupäeval Virtuse spordihoones peetud hooaja teises kohtumises SK GAP/Saku raske mängu järel 10:7 (3:2, 2:5, 5:0).

Kristo Lehiste ja Mats Tamme väravate järel juhtisid külalised juba kuuendaks minutiks 2:0. Avakolmandiku teisel poolel suutis Tähe lõpuks Saku kaitse lahti harutada ning meeskonna edukaima väravaküti Pavel Semjonovi kahe tabamuse järel suudeti seis 16. minutiks viigistada. Perioodi lõpus avanes Tähel suurepärane võimalus juhtima minna: vähem kui kolme minuti jooksul määras kohtunik vastastele kolm kaheminutilist karistust ning Tähe sai pikalt arvulises ülekaalus mängida.

Viimasel minutil muutus Tähe surve eriti massiivseks – kolme Saku mängija vastas oli kohati kuus Tähe väljakumängijat ning kaks sekundit enne perioodi lõppu jõuti ka sihile. Pavel Semjonovi söödust viis Mathias Einamann Tähe 3:2 juhtima.

Raskelt tulnud edu sulas teisel perioodil aga kiirelt. Suurepärast mängu näitas Saku väravavaht Siim Stokkeby, kes tõrjus 20 minuti jooksul viisteist pealeviset, Tähe puurivaht Tõnis Vähi sai samal ajal kirja vaid ühe tõrje. Kolmandiku esimese kümne minuti jooksul viskasid Saku mängijad kolm väravat ning vastased juhtisid 5:3. Siim Hõim vähendas seejärel küll kodumeeskonna kaotusseisu hetkeks üheväravaliseks, kuid Saku vastas sellele veel kahe väravaga ning 11 sekundit enne perioodi lõppu juhiti juba 7:4. Tähe ei jätnud siiski jonni ning kaheksa sekundit hiljem oli pall Nikolai Roobi viskest Saku väravas.

Otsustaval kolmandikul tõstsid Tähe mängijad järsult tempot. Vaid kahe viisikuga Jõgevale tulnud vastased ei suutnud sellega enam kaasa minna ning hakkasid järjest rohkem eksima. Vaid poolteiseminutilise mängu järel tuli Pavel Semjonovi ja Julle Sumeni visetest tabloole 7:7 viik ning 56. minutiks saavutas kodumeeskond Nikolai Roobi ja kahest Sven Uue tabamusest turvalise kolmeväravalise eduseisu.

Lisaks mullustele meistritele, algasid tänavused meistrivõistlused raskelt ka nende toonastele finaalivastastele:  TTÜ SK kaotas laupäeval võõrsil EMÜ SK-le 5:9 (1:4, 3:3, 1:2). Tartlased võitsid möödunud hooajal põhiturniiri kaheteistkümnest mängust vaid kaks (neist ühe lisaajal) ning said kuue punktiga viimase, viienda koha. Uut hooaega on aga alustatud kahe kindla võiduga ning hetkel ollakse kuue punktiga liidrikohal. Tähel ja Spartal on kolm punkti, TTÜ-l, Sakul ja noortekoondisel on punktiarve veel avamata.

Tähe/Olivia meeskond peab järgmise meistriliiga mängu laupäeval, 15. novembril, kui kell 18 minnakse Virtuse spordihoones vastamisi just EMÜ SK-ga.