Jõgeva SK Noorus-96 alustab pühapäeval uut hooaega

Möödunud aastal Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga lääne-lõunagrupis kõrge viienda koha saanud Jõgeva SK Noorus-96 meeskond alustab juba sel pühapäeval Paides uut hooaega. Võrreldes eelmise aastaga on meeskonnaga liitunud kolm uut mängijat, suurim muudatus puudutab aga vastaseid – Noorus mängib sel hooajal teise liiga ida-põhjagrupis.

Kuigi möödunud aastaks teise liigasse tõusnud Jõgeva SK Noorus-96 meeskond enne turniiri algust väga suuri eesmärke ei seadnud, lõpetati hooaeg neljateistkümne meeskonna konkurentsis tubli viienda kohaga. 26 mänguga koguti 46 punkti (15 võitu, 1 viik ja 10 kaotust). Lääne-lõunagrupi parimast, Tartu FC Santosest jäädi kokkuvõttes küll 27 punkti kaugusele, kuid grupis teise koha saanud Sörve JK kogus vaid kolm punkti enam. 

Mõned ümberkorraldused

Tänavuseks hooajaks on Eesti Jalgpalli Liit teise liiga gruppide koosseisus teinud mõningaid ümberkorraldusi. Muudatus puudutab ka Jõgeva meeskonda, kes mängib nüüd ida-põhjagrupis. Jõgeva SK Noorus-96 treeneri Igor Orlovi sõnul tehti muudatus selleks, et tase oleks ühtlasem ja tagaks meeskondade arengu, samuti selleks, et hooaja jooksul oleks vähem sõite.

“Läbisõit tuleb hooaja jooksul kokkuvõttes natuke väiksem. Võrreldes eelmise hooajaga, kadusid meil nüüd ära pikemad sõidud Saare- ja Hiiumaale, samas on juurde tulnud palju Tallinna võistkondi,” ütles Orlov.

Neljateistkümne ida-põhjagrupis hooaega alustava meeskonna hulgas on Jõgeva mängijatele eelmisest hooajast tuttavaid meeskondi vaid kolm (Türi Ganvix JK, Tartu JK Welco Elekter ja JK Luunja). “Hetkel tundub, et kõik vastasvõistkonnad on tasemel, ei oskagi veel öelda, kumbasse gruppi ümberkorralduste järel tugevamad võistkonnad jäid,” lausus Jõgeva meeskonna treener.  

26 kohtumist kodus ja võõrsil

Hooaja jooksul peab Jõgeva SK Noorus-96 taas 26 kohtumist, kõigi kolmeteistkümne vastasega mängitakse nii kodus kui ka võõrsil. Hooaega alustab Noorus-96 võõrsil: pühapäeval, 6. aprillil kohtutakse Paide kunstmuruväljakul Paide Linnameeskonna II võistkonnaga, nädal hiljem ollakse Tallinnas Sportland Arenal vastamisi Tallinna JK-ga Visadus. Esimene kodumäng on Noorusel praeguste plaanide kohaselt kavas 3. mail, kui Jõgeva aleviku staadionil mängitakse Tallinna FC Levadia III meeskonnaga (“Loodame, et mai alguses saab juba muru peal mängida,” ütles Igor Orlov). Hooaeg lõpeb alles 26. oktoobril, kui kodustaadionil on vastaseks Võru JK.

Võrreldes eelmise hooajaga on Nooruse koosseisus muudatusi minimaalselt.

“Koosseis on stabiilne, keegi ära läinud ei ole, kõik mängivad,” kinnitas Igor Orlov, lisades, et meeskonnaga on liitunud kolm uut mängijat. Praeguse hetke seisuga on Nooruse koosseisus üles antud Tauno Anvelt, Mihail Gutak, Jürgen Hiljurand, Vladimir Ingver, Sten Juhanson, Priit Jõeäär, Mihkel Kukk, Kristjan Kuldmägi, Andro Lepp, Timo Limberg, Eigo Loorius, Asso Nettan, Rauno Pikver, Rene Poll, Reio Praats, Kaarel Põldma, Taivo Pärnamets, Nikolai Roop, Meelis Seemann, Andrei Zevakin, Mairo Tikerberi ning Mario Tikerberi.

“Mihail Gutak ja Rene Poll tulid meile esiliigas mänginud Tartu SK 10-st, Kaarel Põldma Põltsamaa JK-st Sport,” selgitas Igor Orlov. “SK 10 lõpetas tegevuse ning näiteks Gutak, kes on Tabivere poiss, oli juba ammu öelnud, et kui tal Tartus mänguvõimalus ära lõpeb, sooviks ta mängida Jõgeva eest.” 

Sõpruskohtumised kaotati

Kui eelmiseks hooajaks valmistudes jäi Noorusel puudu just treeningkohtumistest, siis sel aastal seda muret enam ei ole. “Eks hooaeg näitab, kuidas ettevalmistus läks. Varem olime hooaja alguses alati kehvemas seisus, kuna ei olnud kunstmuru peal mänginud. Nüüd peaks seis natuke parem olema, sest nii palju hooajaeelseid sõpruskohtumisi ei ole meie klubi ajaloos varem kunagi olnud,” ütles Igor Orlov, kiites just võimalust mängida hiljuti valminud EJL-i jalgpallihallis. “Tallinna hall annab ikka palju juurde, saab ka talvel suurel väljakul mängida. Samas oleks ikkagi ka Jõgeva maakonda kunstmuruväljakut vaja.”

Hooaja eel pidas Noorus Tallinnas mitmeid sõpruskohtumisi samuti teise liigasse kuuluvate meeskondadega. Lasnamäe Ajaxile ja Saue JK-le Laagri kaotati vastavalt 2:4 ja 1:3, JK Loo võideti aga 5:4. Möödunud laupäeval mängiti Paides III liiga meeskonnaga SK Imavere Forss ja võideti 4:2. Igor Orlovi sõnul oli üks sõpruskohtumistest aga väga imelik. 1. märtsil oli vastaseks FC M.C. Tallinn. “Esimese poolaja kaotasime 0:3, teisel poolajal hakkasime aga taga ajama ja jõudsime Mairo Tikerberi väravatest 2:3 seisuni. 81. minutil said aga vastased punase kaardi, läksid kohtunikuga tülli ning kõndisid väljakult minema. Surve oli tohutu meie poolt, nad ei tahtnud ilmselt kaotada ja kadusid ära. Kõik naersid, aga mis teha…” rääkis Jõgeva treener Tallinnas toimunust. 

Mängud Jõgeva aleviku staadionil

Uue hooaja eesmärkidest rääkides ütles Igor Orlov, et meeskond sooviks ka sel aastal lõpetada turniiri viie parema hulgas. “Prooviksime jõuda isegi kolme hulka,” seadis treener kõrgeima eesmärgi. “Loomulikult tahaksime jõuda ka esiliigasse, aga seal on hoopis teine ooper, kõik nõudmised klubile on palju suuremad. Nõuded staadionile on väga karmid, peaksime siis siin väga palju juurde ehitama – kunstmuruväljak peab olema kõrval, tribüünid peavad kindlasti olema. Ka osavõtumaks oleks esiliigas suurem.”

Nagu eespool öeldud, peab Jõgeva SK Noorus-96 ka sel aastal oma kodumängud Jõgeva aleviku staadionil. Jõgeva linnastaadion on aga koduväljakuks kuu aja pärast Eesti meistrivõistlusi alustavale Nooruse C-klassi meeskonnale. “Linnas oleks loomulikult mugavam ja ka linnarahvas tahaks meie mängusid näha, aga suurtega ei mängi me linnastaadionil sellepärast, et muru ei vasta seal nõuetele, liiva ja peenikese kruusa tõttu on see liiga ohtlik. Noored ei lõhu muru nii palju ja nemad saavad seal mängida,” selgitas Igor Orlov.

Jõgeva SK Noorus-96 põhitoetajad on Jõgeva linn ja Jõgeva vald. “Nad hoiavad meid nagu oma lapsi,” kiitis meeskonna treener. 

Teise liiga ida-põhjagrupi meeskonnad:

Tallinna FC Levadia III

JK Loo

Tallinna JK Dünamo

Türi Ganvix JK

Jõgeva SK Noorus-96

Võru JK           

Tartu JK Welco Elekter

JK Kaitseliit Kalev        

JK Luunja

Paide Linnameeskond II

Tallinna JK Visadus

Lasnamäe FC Ajax

Tallinna JK Legion II

Raasiku FC Joker 1993

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus