Jõgeva Noorus-96 pidi tunnistama liiga liidri paremust

Pühapäeval Jõgeva aleviku staadionil peetud Eesti meistrivõistluste teise liiga ida-põhjagrupi mängus oli Jõgeva SK Noorus-96 vastaseks liigatabeli liider, Paide Linnameeskonna II võistkond. Mõlemapoolsete võimalustega mängus suutis Paide meeskond oma väravašansid paremini ära kasutada ning võitis 3:0.

Jõgeva meeskonna algkoosseisus mängisid pühapäeval Kristjan Kuldmägi, Jürgen Hiljurand, Eigo Loorius, Tauno Anvelt, Rauno Pristavka, Mihkel Kukk, Andro Lepp, Priit Jõeäär, Rauno Pikver, Mairo Tikerberi ja Nikolai Roop. Vahetusmängijatena pääsesid teisel poolajal platsile ka Eduard Lehtmets, Vladimir Ingver, Asso Nettan, Kaarel Põldma ja Timo Limberg.

Paidelased ei jätnud midagi juhuse hooleks

Kui aprilli algul Paides peetud samade meeskondade eelmist omavahelist kohtumist alustas Eesti meistriliigas palliva Paide Linnameeskonna duubelvõistkond sisuliselt teise koosseisuga ning mängu tõi pöörde alles kõigi põhimeeste platsiletoomine teise poolaja alguses (avapoolaja 0:3 kaotanud Paide võitis tookord mängu 5:3), siis nüüd ei jätnud paidelased enam midagi juhuse hooleks ja tõid kohe väljakule kõik oma paremad.

Sellele vaatamata alustas mängu teravamalt kodumeeskond:  juba teisel minutil oli suurepärane väravavõimalus liiga resultatiivsemate mängijate edetabelit juhtival Mairo Tikerberil. Paremalt äärelt läbi murdnud Tikerberi löök lendas aga kahjuks ülinapilt väravast mööda. Veerand tundi hiljem oli hooaja senistes kodumängudes kaotuseta püsinud (seitsmest mängust kuus võitu ja üks viik) Noorus-96 aga juba kaheväravalises kaotusseisus ning sellest välja tulla enam ei õnnestunudki. Mängu 10. minutil lõikasid paidelased vahelt Jõgeva meeskonna lohaka tagasisöödu ning väravavaht Rauno Pristavkaga vastamisi jõudnud Rauno Kööp ei eksinud.

Kolmekümnekraadine kuumus tegi oma töö

Esimese värava autor oli täpne ka seitse minutit hiljem, kui nurgalöögist tulnud pall just tema peast jõgevalaste väravasse lendas. Nooruse mängijatest olid hiljem väravalöömisele lähedal veel ka Eigo Loorius ja Nikolai Roop, kuid nii nende kui ka Mairo Tikerberi võimalused luhtusid ja esmakordselt sel hooajal Jõgeva meeskond väravani ei jõudnudki. Teise poolaja ainsa värava lõid paidelased mängu 70. minutil, kui Rauno Rikberg realiseeris 11 meetri karistuslöögi.

Pühapäevane kolmekümnekraadine kuumus avaldas mõju nii mängijatele kui ka mitmeid kummalisi otsuseid teinud kohtunikele. Avapoolaja lõpus mängis karistuslöögi järgses olukorras karistusalas käega paidelane Silver Neemelo. Mairo Tikerberi valmistus juba penalti löömiseks, kui selgus, et joonekohtunik Maksim Mitrofanov oli eelnevalt Andro Lepa suluseisus olevaks vilistanud. Samas ei märganud Mitrofanov ega ka väljakukohtunik Siim Rinken, et Lepale söötis palli paidelane Igor Rabtšuk, mitte mõni Jõgeva mängija. Nooruse mängijate protestid kohtunikele mõju ei avaldanud ning nende otsus jäi jõusse.

Neljateistkümne vooru järel juhib 37 punkti kogunud Paide Linnameeskond II liigatabelit seitsmepunktise eduga Türi Ganvixi ees. Kolmandal kohal on 28 punktiga Raasiku FC Joker 1993, järgnevad 25 punktiga JK Luunja ja Tartu JK Welco Elekter. 23 punkti on tabelis Noorus-96-l ja Tallinna Dünamol.

Sel laupäeval kell 11 kohtub Noorus-96 Jõgeva aleviku staadionil liigatabelis kümnendal kohal oleva Tallinna JK-ga Visadus. Täpselt nädal hiljem, 16. augustil kell 11 on samuti koduväljakul jõgevalaste vastaseks Raasiku meeskond.

Augustis peab Jõgeva SK Noorus-96 veel ühe tähtsa kodumängu: teisipäeval, 26. augustil algusega kell 18 peetakse Jõgeva aleviku staadionil Eesti karikavõistluste teise ringi mäng, kus Jõgeva meeskonna vastaseks on Premium Liigas hetkel üheksandal kohal olev JK Tallinna Kalev. Karikavõistluste avaringis sai Noorus-96 loobumisvõidu Lasnamäe Ajaxilt.