Jõgeva Aleviku lasteaias peeti poistenädalat

Juba mitmendat korda on Jõgeva aleviku lasteaias üks novembrikuu nädal pühendatud poistele ja nende tegemistele.

Esmaspäeval ja teisipäeval tutvusid lapsed mitmete ametitega, räägiti isadest ja rühmades pandi neist üles näitused. Noorem rühm kleepis ja vanem rühm joonistas. Lisaks kirjutati tööde alla jutt isast läbi lapse silmade.

Kolmapäeval käisid lasteaias külas maadlusklubi Ramm poisid Aimur Sääritsa juhendamisel. Poisid näitasid oma võimeid, painduvust ja osavust. Eriti vahvaks läks siis, kui matile kutsuti ka lasteaia lapsed.

Vanema rühma lastega käisime töökojas. Margus Ess tutvustas poistele traktoreid ja mitmesuguseid põllutööriistu. Poistele meeldisid kõige enam kombain ja kraana.

Neljapäev oli täis sporti. Liikumisõpetaja Epu juhendamisel toimus sumomaadlus ja liivakottide kandmise võistlus. Vanema rühma lapsed küpsetasid isadele küpsiseid. Nädala kokkuvõtte põhjal selgitati välja tublimad poisid, kes pärjati päikesepoisi tiitliga. Sel aastal said nendeks Joosep Erikson, Janar Šternfeld ja Artur Grinjov.

Hommikuringis küsiti lastelt, kelleks nad tahavad suurena saada. Segamini tuli vastuseid: politseinikuks, tuletõrjujaks, autojuhiks. Siis saabus hetk vaikust ja üks kolmeaastane poiss ütles tasase häälega: “Mina tahan saada isaks!” Üks tõeliselt ilus ja mehine soov. Reedel peeti lasteaias isadepäeva. Vanema rühma lapsed sõitsid koos isadega rongiga Tartusse batuudikeskusse. Tegemist oli kõigil — nii isadel kui ka kaasa tulnud emadel. Lastele meeldisid kõige enam batuudid. Isad sisustasid oma aega piljardimänguga, kuid said ennast proovile panna ka korvpalli vabavisetes, jalgpalliväravate löömises ja tasakaalu hoidmises. Isadele esitati ka väike luule- ja laulukava. Noorema rühma lapsed pidutsesid lasteaias. Ürituse teemaks sai “Minu isa suudab!” Isad pidid täitma ülesandeid koos lastega, kaotajaid ei olnudki! Kingituseks ollakse ju üksteisele, lapsed isadele ja isad lastele.

Jõgeva aleviku lasteaed tänab Aimur Sääritsat, Margus Essi, kõiki isasid ja õpetaja Eppu poistenädala eduka läbiviimise eest.

MARIANNE ALLINGU ja MARJU KATTEL, Jõgeva aleviku lasteaia õpetajad

blog comments powered by Disqus