Imaveres räägiti rahvuslikust majandusest

 

Laupäeval 7. augustil peeti Imavere Piimandusmuuseumis rahvusliku majanduse teemalist konverentsi, millest võtsid osa nii parteitud põllumehed kui erinevate erakondade esindajad. 

Maamajanduse ja rahvusliku majanduse alase konverentsi, kus esinesid oma ala asjatundjatena Eesti veiselihakasvatajad, piimandustööstuse esindajad, aiasaaduste ja teravilja tootjad ja esines ka Olustvere leivategija, korraldas Põllumeeste Kogu.

Konverentsi nimega „Vabaturu tõeliselt vaba konkurentsi kaitseks – kriisijärgse rahvusliku majandusarengu eelduste taastamiseks” avasõnad ütles ja koosolekut juhatas Majandusuuringute Projektide Instituudi Sünergia Üksuse tegevjuht Aarne Toomsalu (pildil), kes on ühtlasi ka Põllumeeste kogu juhatuse liige.

Seitsme paneeliga konverents tõi vaatamata ülipalavale ilmale kokku palju osalejaid.  

Konverentsil pakuti kodus küpsetatud leiba, hommikul Imaveres tehtud võid, Kehtna Mõisas valmistatud täislihavorste, E-Piima juustutooteid ja Saida farmis tehtud jogurteid, kohupiima, juuste ja palju-palju muud.

Ühiselt otsiti vastuseid küsimustele, kuidas oma konkurentsieelise arukas ära kasutamine võimaldaks leiva peale võid määrida ja kuidas oma  igapäevase eduka tööga võileiva peale ka vorst välja teenida. Imaveres algatatud arutelu jätkus Pilistveres.  

</span>

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus