Hamburgist kuld ja pronks

 

Hiljuti Saksamaal peetud sangpommispordi maailmameistrivõistlustel esinesid hästi ka Jõgevamaa pommitõstjad: Ülo Kuusk tuli veteranide klassis kullale, Eveli Pahurin sai juunioride hulgas pronksi ja Andres Metjer püstitas heal tasemel isikliku rekordi.

Tänavused maailmameistrivõistlused juunioridele, täiskasvanutele ja veteranidele leidsid aset 20.-24. novembrini Hamburgis ja Eesti oli neil esindatud kuue võistlejaga. Üldse osales MMil 545 sportlast 34 riigist.

Palamuse vallas elav Ülo Kuusk tegi kaasa 65-69-aastaste ja enam kui 85 kg kaaluvate meesveteranide hulgas. Ta tõstis 16-kiloseid pomme ning sai tõukamises tulemuseks 101 ja rebimises 237 korda. See tulemus tagas talle esikoha ja tema sportlasekarjääri kaheksanda MM-kulla.

Palamuse vallas elav ja Tartus õppiv 18-aastane Eveli Pahurin kuulub tegelikult veel noorteklassi, ent tegi MMil kaasa juunioride (ehk 19-22 aastaste) vanuseklassis. Ka aega harjutamiseks oli neiul enne Hamburgi lendamist vähevõitu, sest koolis ja autokoolis õppimine nõudsid oma. Sellele vaatamata sai Eveli enam kui 68 kilo kaaluvate neidude hulgas 80 rebimiskorraga tubli kolmanda koha ja pronksmedali.

Jõgeva vallast pärit Andres Metjer neil võistlustel küll seekord medalile ei jõudnud, sest meesteklassis oli konkurents väga kõva, küll aga püstitas ta kuni 95 kg kaaluvate meeste hulgas tubli isikliku rekordi tõukamises: ta sai kahepuudased (32 kg) pommid 61 korda sirgetele kätele. Ülo Kuuse kinnitusel on see sellel võistlusalal Eesti kõigi aegade viies tulemus.

Jõgevamaa sportlaste kõrval olid MMil edukad ka pärnumaalased: naisteklassis võistelnud Ülle Miil ja meesveteranide klassis võistelnud Toivo Põldur naasid mõlemad Hamburgist kuldmedaliga. Ülo Kuuse jaoks oli aga nende võistluste üks suuremaid elamusi see, kui Venemaa võistleja Džoni Benidze kahepuudaseid pomme tõugates 144 tõstekorraga maailmarekordi püstitas.

“Benidze on praegu ikka väga heas hoos,” kinnitas MMil ka kohtunikuna tegutsenud Ülo Kuusk. “Kolm katset jäeti tal tegelikult veel lugemata, nii et ühtekokku üritas ta pommid üles saada 147 korral.”

Vahetult enne Hamburgi MMi käis viieliikmeline Eesti esindus Leedumaal Pakruojises Algirdas Navickase auhindadele peetud võistlusel n-ö sooja tegemas. Seal läks neil samuti päris hästi. Ülo Kuusk oli oma võistlusklassis parim, tõugates 91 ja rebides 231 korda. Kasepäält pärit Ainar Aruväli sai 16-kiloseid pomme tõstes tõukamises tulemuseks 143 ja rebimises 210 korda ning saavutas noorteklassis kolmanda koha.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus