FC Tabivere magus võit

16. mail pidas FC Tabivere hooaja esimese kohtumine kodusel Tabivere Gümnaasiumi staadionil. Kell 12 alanud mängus võõrustati turniiritabeli juhtivat võistkonda JK Luunja. Võrreldes Tabivere hooaja tulemusi Luunja omadega, on näitajad ülekaaluliselt viimaste kasuks. Platsile mindi eesmärgiga näidata kodupublikule ilusat mängu ning saada tabamusi, et vähemalt punkt kirja tuleks.

Mäng algas vastase tugeva survega, kuid Tabivere kaitseliin ja väravavaht olid õigel ajal õiges kohas ning said oma tööga hästi hakkama. 14. mänguminutil suutis kodumeeskond fänne üllatada, kui Marko Horni tabamusest 1:0 juhtima mindi. Mängu esimese kollase kaardi teenis Tabivere poolkaitsja Rene Poll, kes tegi vastasmängijale vea, mille tagajärjel oli luunjalane hüppeliigese trauma tõttu mänguvõimetu. Kuna kohale oli tuldud üheteistkümnekesi, oldi sunnitud ülejäänud kohtumisel mängima ühe võrra vähemuses. 28. minutil andis Sander Kilk pealtvaatajatele järjekordse põhjuse rõõmustamiseks: numbrid tablool näitasid 2:0 kodumeeskonna kasuks.

Järgnev mäng kulges mõlemapoolsete rünnakutega, kuid kumbki tiim ei suutnud väravavõrku sahistada. 44. minutil nägi peakohtunik Rauno Feimanit oma karistusalas käega mängimas ja määras vastastele penalti, mida läks realiseerima Taivo Kask. Tulemuseks seis 2:1. Poolaja lõpuvile eel pakkus Marko Horn tõelist vaatemängu, kui põrutas palli 45. minutil juba kolmandat korda väravavahi selja taha ning minut hiljem jättis kasutamata sajaprotsendilise võimaluse meeskond pausile viia 4:1 eduseisus. Tuli leppida 3:1 paremusega.

Teise poolaja alguses oli Tabivere väravajoonel segane olukord, kus pall suudeti küll minema lüüa, kuid vastased hakkasid protesteerima, et pall käis üle joone ära ning seis peaks olema 3:2. Kohtunik situatsioonis väravat ei näinud ning seis jäi muutumatuks. Sellest tulenevalt sai närviline Luunja mängija robustse sõnavara kasutamise eest kollase kaardi. Edasine mäng möödus närvilises õhkkonnas, kus kumbki meeskond midagi märkimisväärset ei saavutanud. Kohtumise 73. minutil sooritas Marko Horn hattricki, viies meeskonna 4:1 juhtima. Marko Horni asemel tuli Tabiverel platsile Imre Tamme, kes teenis vastasele jalga sõitmise eest kollase kaardi. Seega tuleb tal järgmine kohtumine kolme teenitud kaardi tõttu vahele jätta. Mängu lõpuminutitel kumbki meeskond punktisummat ei suurendanud. Lõpuvileks oli FC Tabivere kirja saanud järjekordsed kolm punkti (nädal tagasi võideti Paides FCF Järva-Jaani JK-d 4:0).

Järgmise pühapäeva õhtul sõidetakse Käärikule, kus võõrustaja rollis on FC Otepää. Otepää on siiani näidanud ilusat mängu ning kuue ringi järel paiknetakse Tabiverest ainult koha võrra eespool. “Isiklikult ma Otepää meeskonna ja nende mängupildiga kursis ei ole, kuid olen kindel, et sellise mänguga, mida täna näitasime, suudame neile kõva lahingu pakkuda,” lausus Marko Horn lõpetuseks.