EELK Jõgeva kogudus tähistas 25. aastapäeva

Möödunud laupäeval tähistas EELK Jõgeva kogudus 25. aastapäeva. Sünnipäeval võis kogudus tõdeda, et toetajate ja sõprade abiga muutub unistus uuest kirikust üha reaalsemaks.

Piiskop Joel Luhamets rõhutas oma kõnes, et iga kogudus, kes on tegevust alustanud, pole lihtsalt ilusat olemist algatanud, vaid võtnud vastutuse koguduse elu edendada. Luhamets lisas, et kui kogudus tahab silmapaistvat kirikut ehitada, siis on see õige ettevõtmine, sest kuulutus on kõigi jaoks. Ta kinnitas, et kui kogudus niimoodi toimib, siis elab ta edasi.

Praost Ants Tooming rääkis, et praostkonnana on käidud õlg-õla kõrval pikk teekond. “Oleme elanud kaasa ja mõelnud Jõgeva koguduse tegevustele ning tundnud rõõmu, et Jõgeval armas ja tore kogudus kosub ning edeneb,” lausus Tooming. Uue kiriku peale mõeldes julgustas Tooming imedesse uskuma, nii on suuri asju korda saadetud.

Jõgeva vallavanem Aare Olgo nentis, et veerand sajandit on koguduse elus pikk ja märgiline aeg. Samas on uues Jõgeva vallas Jõgeva kogudus üheteistkümne koguduse seas üks nooremaid. Jõgeva vallavolikogu esimees Raivo Meitus kinnitas, et kogudusi tuleb hoida ja säilitada. Koguduse toetaja ja sõber Mai Treial sõnas, et Jõgeva kogudus on olnud tänuväärselt aktiivne. Treial lisas, et Jõgeva kogudus on alati olnud koht, kus ta on saanud hingekosutust.

Küllap nii mõnedki teavad viktoriiniküsimust – millises Eesti linnas pole ühtegi kirikut. Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer kinnitas, et Jõgeva sai sellest tiitlist ametlikult lahti juba 25 aastat tagasi. Nagu koguduse liikmed ise muhelevad, on neil kõrge torn, aga lihtsalt teise künka peal. Eenok Haamer ja tema abikaasa Eha Haamer olid Jõgeva koguduses ka esimesel jumalateenistusel. Haamer andis neile üle ka Raja küla vanausu kiriku tervitused. Vanausulised saatsid kingituseks ehtsast mesilasvahast enda valmistatud küünlaid.

Jõgeva koguduse unistus uuest pühakojast on leidnud palju kaasamõtlejaid ja toetajaid. “Mare tuli ja küsis “katust”, sellest kõik algas. Mul on hea meel, et Jumal on andnud võimaluse kogudust aidata,“ lausus riigikogu liige ja koguduse pikaaegne toetaja Aivar Kokk. Jõgeva koguduse esimehele Mare Rosinale andis Kokk üle uue kiriku foto. Selle pildiga tuli kaasa üle neljakümne tuhande euro toetust kiriku ehitamiseks. Mare Rosin oli abist sedavõrd liigutatud, et tänas kõiki Misjonikoori laulusalmi ridadega. “Mu südamesse tõuseb tänu, mis paisub aina suuremaks, on raske leida sõnu, mis seda väljendaks,” lausus Rosin ning sõnas, et alati, kui ta on inimestelt abi küsinud, on nad koguduse ettevõtmisi toetanud.

Jõgeva kogudust tervitasid sünnipäeval ka ustavad sõbrad Soomest. Nad kinkisid kogudusele oma kogutud annetused, mida oli üle 1600 euro. Jumalateenistusel jutlustas piiskop Joel Luhamets, pihikõne pidas praost Ants Tooming ning kaasa teenisid koguduse endised õpetajad ja teiste praostkondade vaimulikud. Anu Piiskoppeli juhendamisel laulis koguduse naisansambel.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus