Daniel Aganitš tõmbas U17 koondises kaasalöömisele joone alla

Jõgeva SK Noorus-96 kasvandik Daniel Aganitš kuulus kaks viimast hooaega Eesti U17 koondisse ning esindas Eestit 13 mängus. Uuel hooajal ootab teda ees juba järgmise vanuseastme meeskond.


Nagu kinnitas hiljuti lõppenud U17 EM-võistluste valikturniiril noortekoondise peatreener Lars Hoppe, on Aganitš koos Aleksandr Šapovaloviga järelkasvumeeskonna kaks põhitegijat.

„See on kahtlemata suur tunnustus ja loodan noortekoondistes jätkata ka lähiaastatel,” ütles Aganitš. Poolkaitsja ja kaitsjana kuulus ta U17 koondisse 15 mängus, kuid platsile pääses 13 korda. Üks mäng jäi vahele kollaste kaartide tõttu. Teine, viimane mäng EM-võistlustel Gruusia vastu aga vigastuse süül.

Kui varem mängis Aganitš peamiselt poolkaitses, siis viimasel hooajal leidis ta väga palju rakendust keskkaitsjana, nii koondises kui ka klubis. „Selles mõttes andis see hooaeg uue kogemuse. Kokku tuli mänguminuteid hooajal 3020, seda nii noortekoondises, U10 eliitliigas, II liigas kui ka IV liigas mängides. Väravaid lõin kolm ja teenisin seitse kollast kaarti. Arvan, et mänguminutite arv on veel liiga väike, see peaks tõusma 3800 juurde,” rääkis treener Igor Orlovi kasvandik.

„U18 koondist ametlikud mängud ees ei oota, sest ettevalmistus käib juba ettevalmistuseks U19 koondiseks, mis on jalgpallis ametlik mänguklass. Aastaga tuleb teha kõvasti tööd, et Eesti noortekoondises jätkuvalt kanda kinnitada,” rääkis Aganitš.

Pärast EM-võistluste valikturniiri on Daniel Aganitš saanud mitmeid pakkumusi, kus karjääri jätkata. „Kõigepealt tunti minu vastu huvi Itaaliast ja samuti võttis ühendust Peterburi Zeniit. Nõmme Kalju on jätkuvalt oma ettepanekut korranud ja huvi on tundnud ka Tartu Tammeka. Olen otsustanud selle õppeaasta Jõgeval lõpetada ja siis järgmisel suvel peab tõsiselt mõtlema, kus ja kellega jätkata,” selgitas Aganitš.

Juba homme astub Daniel Aganitš aga üles Jõgeval, seekord mitte jalgpallurina, vaid Betti Alveri luulepäevadel.

„Olen Liblikapüüdjas olnud kümme aastat, alates esimesest klassist. Mulle väga meeldib näidelda ja kindlasti on suur roll selles ka meie juhendajal Lianne Saage-Vahuril, kes on näitlemise väga südamelähedaseks teinud. Aga see on kõik lihtsalt hobi, esikohal on ikkagi jalgpall,” kinnitas Jõgevamaa gümnaasiumi õpilane Daniel Aganitš.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus