Arno Uutma aasta parim meeskabetaja

Kabetajad on aastat lõpetamas, vaid noorkabetajail seisab veel ees talvelaager, küll vist ilma lumeta. Tartu Spordiveteranide Koondise jõuluturniiril jõgevlastel eriti hästi ei läinud, eriti meeskabetajail. Naistest võidutses Juta Raudsepp (Pärnu) 12 punktiga 14-st. Järgnesid Aili Visnapuu (Tartu) ja Riina Jaanuska 10 punktiga ning jõgevlased Aime Laur, Pilleriin Visk ja Taimi Pihelpuu. Meestest kogusid tartlased Algo Laidvee ja Andres Kuusk 12 punkti 16-st, Enno Eerma oli 11 punktiga 3.

24 mängija konkurentsis jõudsid plusspoolele ja esikümnesse veel 8. Mihkel-Kalju Tammeveski 10, 9. Kaarel Ots ja 10. Kaljo Siimer 9 punktiga.

Enn Rüütsalu mälestusturniiri 12. etapp ei toonud ka Uno Plaki keskpärasele hooajale olulist leevendust. Ta kogus küll heitluses oma konkurendi Arvo Koppeliga võrdselt 13 punkti 18-st, kuid pidi madalama koefitsiendiga leppima teise kohaga. See aga oli oluline, sest ka kokkuvõttes sai võrdsete punktide arvu juures määravaks etapivõitude arv, mis osutus Koppelil tänu viimase etapivõidule suuremaks. Eesti suurima seeriaturniiri võit läks 110 punktiga Villem Lüüsile, Koppel ja Plakk kogusid 103, Vello Velbaum (Kohtla-Järve) 91, Maldon Haljas (Kunda) ja parim naismängija suurmeister Kaari Vainonen (Tallinn) 90 punkti. Jõgeva Kabeklubi esindav Mihkel-Kalju Tammeveski oli 77 punktiga 11.

Euroopa Kabekonföderatsiooni presidendi Janek Mäggi vastuvõtul kuulutati välja Eesti Kabeliidu 2011. aasta parimad ja meeskabetajaist pälvis selle tiitli Jõgeva Kabeklubi esindav suurmeister Arno Uutma, kes tuli Eesti meistriks klassikalises ja kiirkabes 64-ruudulisel laual ja sai  MM-il ka eesti meeskabetajatest kõrgeima koha.

i

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus