Ammune unistus Eesti Laulul täitub

Jõgevamaa juurtega Inger Fridolin sai muusikuna tuntuks, osaledes konkursil „Noortebänd 2017“. Nüüd on tema ammune unistus viimaks täitunud, sest noor muusik jõudis Eesti Laulul 24 finalisti sekka.


Lugu „Coming Home“ on suuresti tema enda looming. „See on mu uus lugu, mis 1. detsembril Eesti Laulul välja tuleb. Lugu räägibki kodust. Iga inimene mõtestab kodu erinevalt, see võib olla nii inimene ja pere kui ka hubane ja soe maja, kuhu alati tuled,“ rääkis Inger, kelle lugu räägibki inimestest ja lähedastest, kes tema jaoks tähendavad kodu.

„Lähedased inimesed panevadki mind tundma, nagu oleksin kodus. See soojus, mis neist tuleb, annabki kodutunde.“

Ingerile on palju abiks olnud Karl-Ander Reismann, kelle ülesanne on produtseerimine, kahasse on kirjutatud ka sõnad ja muusika. „Kitarrisaate olen ise sisse mänginud. Üllatusena võib tulla teisigi pille,“ tunnistas Inger.

Finaali pääsemine on olnud ta unistus. „Ma olen sellest hetkest unistanud väga pikka aega, et Eesti Laulule saada ja oma sõnumit ja tundeid lauluga edasi anda,“ avaldas laulja oma rõõmu. „Ühelt poolt viis mind edasi unistus, teisalt ka see, et mu perekond tegeleb muusikaga, mu ema on dirigent ja mul oli võimalik emale näidata, et olen saavutanud selle, millest olen pikka aega unistanud,“ rääkis Inger.

Esmaspäeval kogunesid finalistid esimest korda Tallinnas Eesti Rahvusringhäälingu majas, kus peeti maha ka esimene koosolek. Selle järel Vooremaale intervjuu andnud Inger sõnas, et esimesed mõtted on juba sündimas.

„Nüüd tuleb harjutada. Võin öelda, et mul on ka video ideid ja varsti võib ka seda näha,“ tunnistas ta, lisades, et nüüd on vaja mõelda, mida on võimalik teha ja mida mitte.

Konkurendid ei ole Ingerile võõrad. „Mul on seal palju sõpru, näiteks Sissi (Sissi Nylia Benita – toim.) ja Jennifer (Jennifer Marisse Cohen – toim.). Koosolekul oli võimalik paljudega tuttavaks saada. Konkurents on küll tugev, aga ma arvan, et kui kuulata oma südame häält ja teha seda, mida armastad, siis selle peale, mis see konkurents on, ma ei mõtlegi.“

Peale laulmise tegeleb Inger Fridolin ka spordiga, ta on jalgpallitreener. „Ise olen 14 aastat jalgpalli mänginud, aga trauma tõttu pidin lõpetama. Nüüd läheb mul kolmas aasta treenerina Viimsis,“ rääkis Inger, kes juhendab Viimsis asuvas Martin Reimi jalgpallikoolis väikesi jalgpallureid.

Seda, et laulukonkurss võiks treeneritöö segi paisata, ta ei karda. „Ma arvan, et graafikut nii hulluks ei löö, pigem on asi aja planeerimises, et kõik tehtud saaks ning igale poole jõuaks,“ arvas muusik. Ta loodab oma saavutustega ka noori innustada. „Peale selle, et tegelen muusikamaastikul, tahan ma aidata lastel jalgpallis kaugemale jõuda, ning loodan, et see, mida ma veel teen, motiveerib ja innustab ka neid. Ei tohiks loobuda sellest, mis on sulle oluline. Tänu tahtejõule võibki oma unistused täide viia.“

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus