Weroli juht Meelis Virro peab firma kasumis hoidma

Toiduainetetööstuse kontserni Pere kuuluvas aktsiaseltsis Werol Tehased on tänavu vahetunud ka juht, sest alates maist  töötab Painkülas rapsiõli tootmisega  tegeleva ettevõtte juhatuse  liikmena Meelis Virro, kes eelnevalt oli ametis sama firma juhatuse nõunikuna. Uus juht peab kõige keerulisemaks ja vastutusrikkamaks ülesandeks Weroli kasumis hoidmist.   

Ärijuhtimist õppinud Meelis Virro töötas  varem juhatuse liikmena suurettevõtja Rein Kilgile kuuluvas kinnisvarafirmas, osaühingus Elikante. Werol Tehastega on ta seotud alates firma erastamisest ASi Pere Leib Tootmine poolt.

Õunapuu ja Raudsepa nõunik

“Olin juhatuse nõunik Weroli juhtide Jaan Õunapuu ja Peeter Raudsepa ametisoleku ajal. Pärast Raudsepa lahkumist edutati mind firma juhatuse liikmeks. Seega võin end pidada ettevõttest välja kasvanud juhiks,” ütles Virro, kelle sõnul on Werol Tehased praegu töötanud oma võimsuse piires. “Iga kuu toodame ligi 2000 tonni rapsiõli. Oma ettevõtte perspektiivikamaks tegevusharuks hindame toiduõli valmistamist ja meie esmatähtis ülesanne on olla toidurapsi väärtusahela eestvedaja Baltimaades.  Samuti peame ettevõtte arendamisel olulisteks tegevussuundadeks rapsikoogi valmistamist põllumeestele ja biodiislikütuse tootmist Euroopa turule,” rääkis Weroli juhatuse liige.

“Mõeldes firma käekäigule, tuleb praegu kõige vastutusrikkamaks ülesandeks lugeda  ettevõtte kasumis hoidmist.  Samuti on meil mitmeid  plaane investeerimiseks. Mis eesmärgil suuremaid kulutusi teha, sellest on praegu ehk vara rääkida, ” lisas ta.

Huvitatud tööstuspargi rajamisest

Meelis Virro kinnitas sedagi, et juhatuse liikmena pole ta teinud  muutusi ettevõtte juhtivtöötajate ja spetsialistide koosseisus ega plaani seda teha ka tulevikus.

AS Werol Tehased tuleviku vaatevinklist suhtub Meelis Virro Painküla Tööstuspargi väljaehitamise projekti optimistlikult.

“Weroli esindajad on aktiivselt osalenud tööstuspargi teemalistel nõupidamistel, oleme huviga valmis osalema tööstuspargi rajamisel. Eriti kasulik oleks meie ettevõttele õlitehaseni ulatuva raudteeharu ehitamine,” kinnitas ta.  

iii

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus