Vudila ootab lapsi lustima

Kogu pere mängumaa Vudila tänavune hooaeg algab 21. mail ja siis näeb seal läbi õhu vuhisevaid lapsi. Kes hüppab batuudil, kes kiigub sky jump’i venivate rakmete otsas, mõned  sooritavad aga õhulendu ronimistornist batuudile. Loodetavasti on Kaiavere järve ääres asuvas vaba aja veetmise keskuses selleks ajaks valmis ka suur kolmetasandiline veeliumägi.

Mängumaa nimi on tuletatud sõnadest “vutt” ja “mudilane”. Osaühingu Vudila Mängumaa tegevjuhi ja ühe omaniku Kajar Lemberi sõnul tähendab suure liumäe valmimine, et nüüd on mängumaal kahtlemata meelelahutust kogu perele.

Suur liumägi on tõepoolest suur, sest kõige ülemine osa ulatub ligikaudu korrusmaja neljanda korruse aknani.

Omaniku sõnul läheb uus veeliumägi koos basseinikompleksiga maksma peaaegu 300 000 eurot. 

Augustiks valmib ka 65-meetrine veeliutoru

Kõigepealt valmib hooaja alguseks kolmetasandiline veeliumägi ning augustikuuks peaks Lemberi kinnitusel valmima veel ka 65 meetri pikkune veeliutoru.

“Meil on praegu küllaltki palju atraktsioone väikelastele, kuid pisut suurematele oli neid vähevõitu. Basseinikompleks koos veeliumäe ning veeliutoruga peaks andma piisavalt palju tegutsemisvõimalusi ka teismelistele. Julgen väita, et kõik vanuserühmad peaksid meil eakohast tegevust leidma.”

Vudila avab tänavu juba neljanda hooaja. Omanikud loodavad, et tänavune suvi tuleb ilusam kui mullu ning et neid külastab vähemalt 25 000 inimest.

Tänavu on võimalik Vudila pileteid ka internetist osta ja  meililistiga liitunutele pakutakse lisasoodustusi.

Kajar Lemberi sõnul ehitatakse tänavu mängumaale välja ka basseiniküte. See tähendab küll suurt kulutust ja samuti kõrget püsikulu, sest soojendada tuleb ligikaudu viissada kantmeetrit vett, külastajatele aga muutub basseinivee temperatuur stabiilseks ning nii ei sõltuta enam sellest, kui soe on parajasti õhk ja kas päike paistab või on pilve taga.  

Uuendusi tuleb veel

Uuendusi tehakse ka motoradadel. Kõige väiksem rada tuleb hoonest välja, seega on õues edaspidi kolm ATV-rada. Kõige väiksemate jaoks tuuakse tänavu platsile autod, mis on kahtlemata turvalisemad kui ATVd. Ka on lastel nendega  huvitavam sõita.

Tänavu suvel avatakse grillimajas pannkoogikohvik ja siis on Vudilas kokku juba kolm toitlustuskohta.

Koostööd tehakse Elistvere loomapargiga, mis on mängumaast vaid mõne kilomeetri kaugusel, samuti on juba aastaid pakutud külalistele võimalust käia ära ka Palamuse kihelkonnakoolimuuseumis. Lisandunud on Äksi Jääajakeskus, mis samuti Vudilast väga kaugele ei jää, ning Ahhaa keskus ja Cinamon Tartus. Suve jooksul viiakse läbi mitmeid vahvaid ühiskampaaniaid.

Lastekodulapsed pääsevad Vudilasse tasuta ja kolmikutele tuleb vanematel kamba peale vaid üks pääse osta.

Vudilas saab hooajal tööd 15-20 inimest, kellest enamik on kohalikud. Raha mängumaa arendamiseks on saanud PRIA kaudu Leader-meetmest ning maapiirkonna majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetusena.

Vudila hooaeg lõpeb tänavu 1. septembril, kuid jõulude eel on siin taas rohkem saginat: töötoa  avavad osavad päkapikud ning hobuse ja saaniga saab lustisõitu teha. 

Kaiaveres peeti omal ajal vutifarmi

Kaiavere külas asus nõukogude ajal Eesti suurim vutifarm. Siin alustati ka uurimistöödega vuttide pidamise ja söötmise teemal ning tegeldi uue vutitõu aretamisega. Farm oli kuulus nii Eestis kui välisriikides, vutimunad müüdi aga eeskätt Venemaale.

1990. aastate alguses  vahetusid mitmel korral farmi omanikud ja lõpuks jäi kompleks tühjaks.

2006. aastal kohtusid kaks head sõpra, praegused Vudila omanikud Kajar Lember ja Jaago Roosmann tollase farmi omaniku Aavo Pikkuusiga ning arutasid, mida võiks nende praktiliselt varemetega ette võtta. Ideid oli mitmeid ja hoonekompleks vahetaski omanikku.

Esialgne plaan oli ehitada Kaiaverre mugav hooldekodu, peagi jõudsid aga noored pereisad arusaamisele, et siia võiks rajada  Eesti suurima mängumaa, kus oleks tegevust tervele perele ja terveks päevaks: rohkelt lõbusaid atraktsioone, basseiniga liumägesid, järvele paate ja vesijalgrattaid, kalapüügivõimalust, söögikohti, mängutubasid jne.

Teistes riikides ringi vaadates ja kõikvõimalikke taolisi vaba aja veetmise paiku uudistades sai idee küpsemaks ja visioon selgemaks. Tasapisi alustati ehitamisega ning kirjutati projekte. 2010. aasta 1. juunil avaski Vudila  esimestele külastajatele uksed.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus