Vudila mängumaal peetakse taas kalapüügivõistlust

 

Laupäeval korraldatakse  Kaiaveres Vudila mängumaal kolmandat  korda kalapüügivõistlus Vudila Hõbekala, kus peaauhinnaks on osaühingus Lingalaid valmistatud sõudepaat.

Vudila mängumaa eestvedaja Kajar Lemberi sõnul kalastatakse Kaiavere järvel, mis üks liigirikkamaid veekogusid Vooremaa järvestikus.

Kõige rohkem saab seal talvisel ajal kätte ahvenat ja särge. Igal kalastajal lubatakse püüda ühe püügivahendiga, kas siis kirptirgu, sikuti või talvise ujukõngega,”  rääkis Lember, lisades, et Vudila Hõbekalal autasustatakse kuut paremat individuaalvõistlejat ja kolme võistkonda, samuti kuut kuni kuueteistkümneaastast last ja noort ning kolme naist.

Tänavugi on parimale kalastajale auhinna välja pannud kohalik ettevõte OÜ Lingalaid. Eriauhinnad on ette nähtud ka suurima kala püüdjale, stiilsemale kalastajale ja võistkonnale. Auhinnatavad on ka perepäeva raames toimuvad muud võistlused. Kõigi kalastajate ja perepäeval osalenute vahel loositakse ka sel aastal välja sõiduauto. Täpsed reeglid ja lisainfo on leitav meie kodulehel. Sel aastal saab ka esimest korda meie e-pileti keskkonnast soodsamalt pileti osta. Mida rohkem inimesi seda võimalust kasutab, seda kiiremini sujub kindlasti kohapealne registreerimine ja muu sinna juurde kuuluv,” märkis Lember.

“Mullu oli Vudila Hõbekalal üle 800 osaleja, kellest ligikaudu 350 tegeles kalapüügiga. Ülejäänud võtsid osa teistest tegevustest. Ise loodame, et rahvast võiks sel aastal olla vähemalt samapalju ja sellise rahvahulga vastuvõtmiseks oleme sel korral kindlasti veelgi paremini valmis,” ütles Lember.

Tänavu saavad kõik kohaletulijad uudistada ka meie uusimat suuratraktsiooni – suvehooajaks valmivat ja üle Vudila kõrguvat liumäge,” lisas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus