Vudila mängumaa pälvis tunnustuse „Maa sool“

Eesti väike- ja keskmiste ettevõtjate assotsiatsiooni konkursil „Ettevõtlik vaim 2019“ pälvis tunnustuse „Maa sool“ endises Tabivere ja praeguses Tartu vallas tegutsev turismiettevõte Vudila Mängumaa OÜ.


Vudila rajaja Kajar Lember (pildil) arvas, et maa soolaks kutsutakse tavaliselt õpetajataid, kuid üldistavalt sobib tunnustus maaelu edendajatele teistelgi elualadel. „Kuna Vudila on paljudele noortele esimene töö- ja ka praktikakoht, tegeleme meiegi omal moel õpetamise ja innustamisega. Igas tegevuses peab olema nii pipart kui ka soola, muidu muutub asi maitsetuks. Õnneks meil maitsete puudust pole,“ ütles ta.
Praegustes oludes on Vudila mängumaa suurim saavutus järjepidev tegutsemine ja ettevalmistuste tegemine uueks hooajaks. „Peale selle on meil väga kokkuhoidev seltskond ja töötajad, kes suvel ikka ja jälle meie juurde tagasi tulevad. See ja meid külastavate laste siiras ja positiivne tagasiside annab jõudu edasi mässata. Sest kogu Vudila on ju ka minu jaoks üks tore hobiettevõtmine, mis peab pakkuma siirast rõõmu külastajatele ja oma perele,“ märkis Lember.
Vudila mängumaa tegutseb põhiliselt suvel ja aasta keskmisena töötab seal kümmekond inimest, mis tähendab, et suvel on palgalehel ligi viiskümmend ja aasta ringi tööl paar inimest.
„Uuel suvel korraldame ka lastelaagreid ning püsti on saanud mõned majutuskohad, mida saavad laagritevälisel ajal ööbimiseks kasutada kaugemad külalised. See investeering loob suveks mõned lisatöökohad. Pooled meie töötajad on seotud toitlustusega Sel suvel plaanime pisut ümberkorraldusi ning tahame suurendada koostööpartnerite rolli, et iga asjaga tegeleks õue peal need, kes suudavad pakkuda parimat. Kindlasti on Vudilal töökohtade loomise tõttu mõju kogu piirkonnale. See on võib-olla Vudila kontekstis isegi kogukondlikult suurem väärtus kui otsene äritegevuse tulu ning see oli ka üks meie tunnustamise tegureid.“
Kajar Lember pidas galal tänukõne. „Saada tunnustatud on alati tore ja tänusõnad kindlasti Vudila meeskonnale ja kõigile toetajatele. Eriline tänu konkursi žüriile, et neil oli julgust lisaks ratsionaalsetele ja emotsionaalsetele põhjustele valida välja ning tunnustada aasta parima maaettevõtja kategoorias Vudila mängumaad. Tegu pole ainult traditsioonilise maaettevõttega, selle sotsiaalne mõju on suurem kui ainult äriline.“

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus