Vudila kutsub huvilisi Hõbekalale

Laupäeval peetakse  Tabivere vallas Kaiaveres Vudila mängumaal pere- ja kalapäev Hõbekala 2012, kus saab võistelda kalapüüdmises, osaleda põnevatel  sportlikel ettevõtmistel, lahutada meelt ning täiendada oma teadmisi ja oskusi.

Sündmuse ühe korraldaja Kajar Lemberi sõnul saab Hõbekala võistluspüük teoks Kaiavere järvel. “Püüda võib kogu järve ulatuses, iseasi, kaugele kalastajad minna soovivad. Püüda on lubatud kirptirgu, sikuti ja ujukõngega, kuid vaid ühe püügiriistaga korraga.

Kalad tuleb  kohe pärast konksu otsast võtmist panna  kohtunike antud kottidesse, nende asetamine jääle ja lumele on rangelt keelatud. Parimale kalamehele on auhinnaks Maarja-Magdaleenas tegutsevas firmas  OÜ Lingalaid valmistatud sõudepaat, tublisid kalapüüdjaid ootab rohkesti teisigi auhindu. Kalapüügivõistlusel kaasalööjate vahel loositakse välja ka värviteler ja väikelaevajuhi koolitus. Kõik Hõbekalal viibijad, kes täidavad vastava kupongi, osalevad  aga peaauhinna, väikebussi Ford Galaxy loosimisel,” rääkis Lember.

Eraldi arvestuses selgitatakse kuni 16-aastaste vanuserühmas välja paremad noored kalastajad. Oma osavust, taiplikkust ja õnne kalapüügis saavad proovida ka väiksemad poisid ja tüdrukud ning seda tähistatud alal ja juhendajate juuresolekul. Lastele pakub tegevust ka Vudila maskott — vutt Vuta.

“Hõbekalal viiakse läbi ka Tartumaa koolinoorte meistrivõistluste finaal tõukelgutamises. Klubi Maremark liikmed demonstreerivad jääalust sukeldumist. Lodjaseltsi töötoas saab jälgida ja proovida köie keerutamist ja sepitsemist. Kohal on ka vigursaagijad.

Kui eelmisel Hõbekalal saeti välja vutid, siis nüüd sünnivad ehk puust Hõbekalad.  Päeva lõpetab meelelahutusprogramm, mida juhib ja sisustab tantsumuusikaga

Dj  Rait P,” rääkisid Kajar Lember ja Mart Toots. 

i

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus