Võtsid hooajalt maksimumi

Tartu SK 10 Premiumi jalgpallinaiskond, milles mängib ka Palamuse ja Saare vallast pärit neide, sai äsjalõppenud hooajal hakkama suure saavutusega: tuli esiliigas esimeseks ning pääses üleminekuturniiri tulemusena meistriliigasse.

 

Esiliiga turniiril võideti 14 mängust 10 ning saadi kaks viiki ja kaks kaotust. 1. septembrist 13. oktoobrini toimunud üleminekuturniiril peeti viis mängu, millest üks lõppes Premiumi jaoks võidu, kaks viigi ja kaks kaotusega. See tulemus andis neile kuue turniiril osalenud naiskonna hulgas neljanda koha.

Ehkki reglemendi järgi pääsevad meistriliigasse üleminekuturniiri kolm paremat, sai tulevaks aastaks võimaluse oma võimeid kõrgemal tasandil proovida ka SK 10 Premium. Turniiri kolme parema hulgas oli nimelt ka ühe meistriliigasse juba kuuluva klubi samanimeline duubelnaiskond ja selline võistkond meistriliigasse reeglite järgi kuuluda ei saa, mängigu nad siis kuitahes hästi.

“Üleminekuturniiri kaks esimest mängu läksid meil täielikult “aia taha”,” ütles SK10 Premiumi treener Kalev Kajak. “Põlva FC Lootosele kaotasime 0:6, Tallinna Kalevile 0:3. Pärnusse kolmandat mängu mängima läksime siis juba täiesti pingevabalt, seda enam, et nelja aasta jooksul, mis me Pärnu JK II-ga ühes liigas oleme olnud, polnud me neid kunagi võitnud. Või kui, siis ainult Põlva neidude (SK Premium oli sel hooajal registreeritud Põlva Lootose duubelnaiskonnaks ning sai esiliiga turniiri esimestel etappidel kasutada limiteeritud hulka sealseid mängijaid — R.M.) abiga. Lisaks sellele otsustasid ka meie põhiväravavaht ja üks tugevamaid platsimängijaid Pärnusse mitte tulla.”

Tänu Premiumi piigade pingevabale olekule hakkasid aga platsil toimuma täiesti ettearvamatud asjad: külalised läksid pärnakate koduväljakul esimese poolaja lõpuks 4:0 juhtima, kusjuures väravaid lõid just need tüdrukud, kes varasemates mängudes rohkem pingil olid istunud.

Teistmoodi mõtlema

Teise poolaja alguses näis õnn Premiumile selja pööranud olevat: üks naiskonna tugisambaid, Palamuse neiu Annaliis Strigin kukkus nii õnnetult, et oli põhjust kahtlustada pea- ja kaelapõrutust. Kiirabi oodates tuli mäng mõneks ajaks peatada ning siis jätkata juba ilma Annaliisita.

“Ka see ehmatus ei hoidnud meie tüdrukuid enam tagasi: Annaliisi asemel mängu toodud väiksemate kogemustega neiu lõi viie-kuue minuti pärast kohe värava ning enne mängu lõppu veel ühe. Nende kahe vahel said pärnakad karistuslöögist oma ainsa punkti ja lõpptulemuseks jäi 6:1. Annaliis sai aga õnneks haiglast kohe välja ning võis koos meiega koju sõita.”

Pärnus toimunu pani tüdrukud Kalev Kajaku sõnul hoopis teistmoodi mõtlema. Tänu sellele hakkasid ka väiksema mängukogemusega piigad uskuma, et on tõsiseltvõetavad tegijad ning võivad teistele vastu saada ka siis, kui naiskonna liidreid mingil põhjusel platsil pole.

Pärnu mängu võit tõstis Premiumi naiskonna turniiritabeli “punase laterna” kohalt joonelt teiseks. Nõmme JK Kalju ja Tallinna FC Flora II vastu mängides saadud 0:0 viigid kukutasid Premiumi küll uuesti kaks kohta allapoole, ent meistriliiga koht oli ikkagi käes.

“Võib öelda, et võtsime sel hooajal selle seltskonnaga ja nende võimaluste juures kõik, mis võtta andis: saime naiste esiliigas esikoha, võitlesime tulevaks aastaks välja koha meistriliigas ning tulime B-klassi noortemeistrivõistlustel teiseks.”

B-klassis hõbemedalid

Enam-vähem seesama seltskond, kes esindas Premiumi naiste esiliigas, mängis tõepoolest ka B-klassi noorteturniiril ja neilgi läks hästi. 14 mängust kogusid nad 8 võitu, 2 viiki ja 4 kaotust. Natuke lihtsamaks tegi nende elu FC Flora naiskond, kes Premiumi koduväljakule Kaareperre mängima ei tulnud ja meie piigadele ühe loobumisvõidu “annetas”.

“Teisest kohast kõrgemale polnud meil B-klassis kuidagi võimalik tõusta, sest Pärnu jalgpalliklubi selle vanuserühma naiskond on meist peajagu üle,” ütles Kalev Kajak. “Nemad on juba kümme aastat treeninud, meie ainult neli. Nemad saavad ka “vana rasva” pealt mängida, meie mitte.”

B-klassi naiskonna hõbemedalite võitmises olid Jõgevamaa neidudest osalised Karin Makkar, Cathreen Selgis, Annaliis Strigin ja Kadi Suits, naiste esiliiga kullavõidus lisaks neile veel Andra Kaasik, Mirjam Liblik, Mariliis Limbak ja Kelly Suits.

Lõppenud hooajal oli SK10 Premiumi naiskonnal Kalev Kajaku sõnul “elavjõuga” päris palju probleeme. Oli võistkonnast lahkujaid, oli ajutiselt eemale jääjaid.

“Meistriliigasse jõudmisega avanevad meile tõenäoliselt hoopis uued võimalused,” ütles Kalev Kajak. “Venemaa, Ukraina ja Läti klubides võib leiduda selliseid mängijaid, kes on vägagi huvitatud meile mängima tulemisest. Külalismängijate saamine sõltub muidugi meie rahakoti paksusest, aga kui väljastpoolt kogenud naisjalgpallureid juurde saame, siis aitavad nad ka meie noorukestel piigadel tublisti edasi areneda.”

Jõgevamaa neide on SK10 Premiumi naiskonda nüüdseks jäänud üsna vähe ning neistki on suurem osa asunud õppima Tartusse ja Tallinna, nii et Palamusel pole treeninguid enam mõtet korraldada. Treenimist pole aga vaatamata hooaja lõpule unarule jäetud, sest peatselt algavad saaliturniirid.

Esiliiga võidu ja B-klassi turniiri teiseks tulekuga teenitud medalid toovad klubi esindajad Tallinnast ära novembri keskel, kui jalgpalliliit tänavusest hooajast kokkuvõtteid teeb. Neidudele jagatakse medalid välja klubisisesel hooaja lõpupeol Tartus.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus