Võtke suvelt viimast!

Pühapäeval sündis tänavune soojarekord, kui Põlvamaal Korelas näitas termomeeter pärastlõunal 32 kraadi. Varasem käesoleva aasta kõige soojem ilm oli 26. juulil, mil Viljandis näitas termomeeter 27,7 soojakraadi. Nii nadid numbrid tänavu ja vaevalt me paremaid enam näemegi.

Sellepärast tasub veel suvelt viimast võtta ja rannamõnusid nautida. Pruunimaks küll päike kahjuks enam eriti ei tee ja vees olemiseks jääb aeg aina napimaks, kuid asi seegi.

Tänavune suvi on selgelt näidanud, et 20-kraadine soe paneb õlgu kehitama ja süngelt tõdema, et suve polegi. Kui aga temperatuur üle 25 kraadi tõuseb, siis kiputakse hädaldama, et palavus tahab lämmatada. Seda lämmatavat kuumust tõenäoliselt tänavu rohkem ei tule.

Suvi polegi olnud külm, küll aga heitlik. Päikesepaiste vaheldus mõnikord pilvise taeva ja tugeva vihmaga lausa uskumatult kiiresti. Küllap see inimesed murelikuks ja närviliseks teebki.

Ilmatargad aga ennustavad hoopis sooja septembrit. Ärgem siis ülemäära pahaks pangem, kui nii pikaajaline prognoos sõna otseses mõttes vett vedama läheb. Viimastel aastatel ongi olnud väga raske ilma ennustada, sest vanarahva tähelepanekud ja tarkused ei pea paraku sageli enam paika. 

19. august 2008

blog comments powered by Disqus