Vooremaa võrkpalli karikavõistluste tüdrukute turniiri võitis Audentes

Eile autasustati Mustvees 61. Vooremaa võrkpalliturniiri tüdrukutevõistluste võitjaid. Seitsme osalenud võistkonna hulgas tuli võitjaks Audentes I, kellele järgnesid Narva sporditüdrukud ja Rakvere võistkond.

„Vooremaa võrkpalliturniir ei ole 61 aasta jooksul kunagi toimumata jäänud,“ kinnitas selle  peakorraldaja Jaan Rahuküla. „Seda on vaja jätkata ka järgmisel aastal. On põhimõtteliselt ükskõik, kus seda korraldada, meil, Tormas või mujal. Peaasi, et noortevõistkondadel oleks ööbimisvõimalus. Sest Peterburi ja Narva võistkondadele on see hädavajalik.”

Turniiri korraldamisele panid õla alla ajaleht Vooremaa, Mustvee vallavalitsus, Peipsi gümnaasium, Mustvee spordihoone ja spordiklubi MVG.

„Sel aastal õnnestus turniir väga hästi, oli pingeline konkurents. Võistkonnad olid tugevad. Peaaegu turniiri lõpuni polnud selge, kes võidab,“ rääkis Tallinna võrkpalliklubi treener Aleksandr Tšuhnenkov, kes juhendas turniiri võitnud Audentese I võistkonda. „Organiseerimine oli tõeliselt tasemel, nagu alati Jaani organiseeritud võistlused. Väga head tingimused võistlejate jaoks, saime siin süüa ja ööbida. Ka võistlussaal on luksuslik, mängida oli võimalik korraga kahel väljakul, tänu sellele ei võtnud võistlused kaua aega. Väga kvaliteetne võistlus, tahaksime ka järgmisel aastal osaleda, kui seda korraldatakse. Võrkpallipeo korraldajatele on öelda ainult tänusõnu,“ rõhutas ta.

„Noorte vaba aja veetmiseks väga vajalik ja mõistlik üritus. Nad saavad omavahel tuttavaks, suhtlevad, saavad palli mängida ja pallimängutase tõuseb ka. Peterburi võistkond oli väga tugev,“ rääkis Rahuküla.

Audentese I võistkonnas mängisid:

Karolina Tšuhnenkova, Anita Kotkas, Evelin Budza, Darja Abramova, Kate Koval, Sofia Bala, Ann-Liidi Kalvik, Viktoria Lebedinskaja, Alena Tšuhnenkov, Olga Naumova. Treener Aleksandr Tšuhnenkov.

Võistkondade parimad mängijad:

Anette Välb (Jõgeva/Torma), Karolina Tšuhnenkova (Audentes I), Dolares Tooming (Audentes II), Anastasija Baturina (Sankt-Peterburg), Uljana Sohromova (Narva), Romi-Liis Järv (Rakvere), Victoria Zelinski (Peipsi gümnaasium).

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus