Vooremaa tegijate soovid alanud 2014. aastaks

Reporter Mati Alev

Möödunud aasta oli minu jaoks väga kiire ja sündmusterohke ning sama ootan ka alanud aastalt. Senised neli number neljaga lõppenud aastat on minu elus olnud üsna pöördelised, seega võib eeldada, et midagi väga erilist on ka nüüd tulemas. Kõikide soovide täitumist ei julge küll enam loota, aga mõni võiks ehk ikka täide minna. Tööalaselt loodan eelkõige seda, et sünnilinnast Põltsamaalt kodulinna Jõgevale naasmine läheks võimalikult valutult ning mul õnnestuks ennast ka siinse piirkonna inimeste ja nende tegemistega kiiresti kurssi viia. 

Reporter Toomas Reinpõld

Põltsamaalasena ootan, et peatuks inimeste väljaränne maapiirkondadest, sealhulgas minu kodulinnast. Seetõttu soovin, et Põltsamaale ja selle lähiümbrusse loodaks uusi töökohti. Tänavu sai Põltsamaal valmis kalatrepp, renoveeriti Suure silla pais ja korrastati osaliselt kesklinna piires jõekaldad, kuid tänavuselt aastalt ootan, et Põltsamaa linn leiaks koostöös riigiga  Suure silla sõidutee ja sillaosa kandekonstruktsioonide remontimiseks vajaliku rahasumma. Silla olukord on tõesti vilets. Samuti loodan, tänavune suvi tuleb vähemalt sama ilus kui mullune.

Peatoimetaja Helve Laasik

Ootan talve ja lund, et saaks korralikult suusatada. Ja külmakraade võiks ikka ka tulla, siis saaksime ühel väikesel Väinamere laiul sõpradega sügisel alustatud talgutööd lõpuni teha.

Ja et saaksime peagi 20-aastaseks saavale Alam-Pedja looduskaitsealale plaanitud matkad lõpuks ometi teoks teha. On kohti, kuhu ma pole juba pea viiskümmend aastat saanud. Neid paiku tahakski vaatama minna. Kas talvel, kevadel, suvel või hoopis sügisel — vahet pole.

Väga-väga tahaks natuke puhata. Loodetavasti tuleb ka tänavu ilus suvi. 

Keeletoimetaja Kaie Nõlvak

Soovin ja loodan head ilma, head tervist ja tuju — nagu ilmselt me kõik. Tore muidugi, kui aastaajad oleksid igaüks oma nägu, aga kui talv tänavu vahele jääb, pole ka hullu. Kui ei saa muuta olusid, tuleb teatavasti muuta oma suhtumist ehk tegevusplaane.

Mitmel pool maailmas on vägagi rahutu, meil siin õnneks veel mitte. Loodan, et nii ka jääb. 

Vanemtoimetaja Riina Mägi

Alanud aastalt ootan eelkõige seda, et lähedastel oleks kõik hästi ning endalgi püsiks mõistus peas ja luud-kondid terved; et oleks põnevaid asju, millest kirjutada, ning et töö kõrvalt jääks ikka aega jälgida kahe vahva väikemehe, Mattiase ja Oliveri kasvamist.

Alanud aasta on Eestis kuulutatud liikumisaastaks. Soovin nii iseendale kui ka Vooremaa lugejatele seda, et meil jätkuks aega ja viitsimist tervisesporti teha. See aasta on ka laulu- ja tantsupeo aasta. Loodan, et nii Palamuse segakoor Kuus Õuna, kus ma ise laulan, kui ka teised Jõgevamaalt peole pürgivad koorid ja orkestrid ning võimlemis- ja tantsurühmad eelproovide kadalipu edukalt läbi teevad ning et tuleb jälle selline pidu, mis annab tükiks ajaks hingepidet. 

Fotograaf Anatoli Makarevitš

Torme ja muid ilma-anomaaliaid on viimasel ajal tunduvalt rohkem kui mõni aastakümme tagasi. Loodan, et selline kasvutrend igaveseks kestma ei jää, muidu pole normaalsele ilmale üldse enam ruumi.

Iseendale soovin alanud aastal inspiratsiooni ja häid ideid ning järjekindlust viimaseid ka teoks teha: kui ideed üksnes pähe jäävad, pole neist abi. Kannatlikkust läheks ka vaja. Vooremaas ilmub ju palju ka välisautorite saadetud pilte ja mõnest pildifailist tuleb alles arvutis korralik välja “võluda”.

Ehkki praegu on alles talv, olen mõtetega juba suves. Ja korraliku suve juurde kuulub üks mõnus kanuumatk koos sõpradega.

blog comments powered by Disqus